Atlasglobal'in iflasında yeni gelişme... Ödemeler başlıyor

Atlasglobal'in iflas süreciyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi 19 Ocak 2023 tarihinde Atlasjet Havacılık A.Ş. (Atlasglobal) ile ilgili alacağı bulunanlar dün Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda toplantıya çağırıldı.

23/02/2023 12:07
Atlasglobal'in iflasında yeni gelişme... Ödemeler başlıyor

Toplantı sonrasında Avukat Arif Tuymaz ile Avukat Şehnaz Taygur, alacaklarını alamayan ve mağdur olan Atlasjet işçilerine yönelik olarak, zaman kaybetmemek açısından alacaklıların istinafa gitmemelerini gidenlerin de feragatname vererek geri çekilmesini önerdi.

Airporthaber'in aktardığına göre, iflas masası, satışı yapılan ve nakite dönüştürülen varlıklardan elde edilen paranın önce rehinli alacaklılara akabinde öncelikli olarak eski çalışanların alacaklarına karşılık ödeneceğini belirtti.

Alacaklıların istinafa gitmemesi durumunda, iflasın hızlıca gerçekleşeceğini kararın kesinleşeceğini ve icra masası kontrolünde olan terekeden gerekli ödemelerin en kısa sürede başlayabileceğini iflas masası yetkilileri tarafından da teyit edildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.