Antalya, Türkiye'nin gecelemelerinin yarısını karşılayan şehirdir

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Antalya’ya çivi çakan herkese sonsuz teşekkürler. Antalyamız hepimizin bildiği gibi 700 bin nitelikli yatak kapasitesi ile Türkiye’nin gecelemelerinin yarısını karşılayan bir şehirdir. Salgın sonrasında en hızlı geri dönüşü sağlayan bir destinasyon olarak 9 milyon yabancı misafire ulaşacağız bu sene" dedi.

19/11/2021 17:05
Antalya, Türkiye'nin gecelemelerinin yarısını karşılayan şehirdir

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi'nin açılışında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “TÜRSAB’ın ilkini düzenlediği kongreye hoş geldiniz. Antalya’ya çivi çakan herkese sonsuz teşekkürler. Antalyamız hepimizin bildiği gibi 700 bin nitelikli yatak kapasitesi ile Türkiye’nin gecelemelerinin yarısını karşılayan bir şehirdir.

Salgın sonrasında en hızlı geri dönüşü sağlayan bir destinasyon olarak 9 milyon yabancı misafire ulaşacağız bu sene. Turizmci dostlar, salgınla birlikte sağlığın da ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşayanlardan biriyim. Dünyada milyonlarca insan seyahat edememiştir. Her krizde kıymeti daha çok anlaşılan turizmciler sayesinde ayakta kalan turizm sektörünün sorunlarını iyi biliyoruz. Sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

Turizmin geleceğini konuşmanın zamanı geldi

Turizmin geleceğini konuşmanın zamanı geldi. Salgınla birlikte yaşadığımız süreç birçok alışkanlığımız değiştirdi. sosyolojik ve psikolojik etkileri turizm anlayışını değiştirecektir. Turizmi yeniden dizayn etmeliyiz. Dijitalleşerek yerel değerlerin tamamını turizm ürününe dönüştürebiliriz. Deniz, kum, güneşin yanında sanat, kültür ve tarih ile turizmi zenginleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Antalya.com.tr ile kendimizi dijitalleştiriyoruz. Antalya Turizm Alt Yapı Birliği ile destinasyon yönetimini sağlıyoruz. Gastronomi turizmini geliştireceğiz. Alt yapı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Turizme destek olmaya devam edeceğiz. Turizmi var eden doğal zenginliklerimizi koruyacağız. Bu kongre için Başkan Firuz Bağlıkaya ve TÜRSAB’ı kutluyorum.”


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.