Antalya 2023'ün en trend 10 destinasyonu içinde

Aktif turizm, doğa ve sağlık gibi kategorilerde, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonlar içinde Antalya ilk 10 içinde yer alıyor.

06/01/2023 14:20
Antalya 2023'ün en trend 10 destinasyonu içinde

İspanyol araştırma şirketi Mabrian’a göre, aktif turizm, doğa ve sağlık gibi kategorilerde, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonlar içinde Antalya ilk 10 yer içinde yer alıyor.

2023’te sunulan turizm ürün teklifleri, havayolu bağlantısı ve konaklama açısından öne çıkacak ilk 10 destinasyon hakkında TripAdvisor’da kayıtlı gezginler üzerinden yapılan analize göre, doğal, aktif ve sağlık turizmine yönelik ilgi artmaya devam edecek.

Güneş & kum ya da kültürel geziler gibi turizm ürünleri, açık ara en büyük motivasyon kaynağı olurken, yerini yavaş yavaş bu yeni aktivitelere bırakıyor.

Trend destinasyonlar

Bu küresel trendi destekleyen bulgular Mabrian’ın turizm ürün karması, hava bağlantısı ve otel konaklama teklifleri ile de ortaya konurken, hangi destinasyonların 2023’te moda olmaya en uygun konumda olduğu 700’den fazla destinasyon içinden tahmin edildi.

En iyi dengeyi sunan ilk 10 destinasyon

Endonezya Bali ilk sırada yer alırken, ikinci sırada Yunanistan’ın Girit adası var. Portekiz’in güneyinde bulunan Algarve üçüncü.

Antalya ise 7.sırada. Antalya tüm seçilenler arasında konaklama fiyatlarının en düşük olduğu destinasyon olmasının yanı sıra, 2023 yılında bir önceki yıla göre hava bağlantısında %20’den fazla artış göstermesiyle de dikkat çekiyor.

Destinasyonlar arasında Fransa ve İtalya’nın iki destinasyonu ilk 10’a sokmayı başarırken, İspanya’nın ilk 10’da herhangi bir destinasyonu yok.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.