Anex'ten Türkiye’ye yüzde 15 daha fazla turist

Anex Tour, 2023 yaz sezonunda en az 900 bin Rus’u Türkiye’ye tatile göndererek satışları artırmayı hedefliyor. Talep ve satış açısından beklentilerin iyi olduğu belirtilirken, Anex Tour’un Dağıtım Direktörü Konstantin Gulevich, konuyla ilgili detayları anlattı.

27/04/2023 23:30
Anex'ten Türkiye’ye yüzde 15 daha fazla turist

2023 yaz sezonunda Türkiye’nin, Ruslar'dan en çok talep gören dış destinasyon olması bekleniyor. Anex Tur Dağıtım Direktörü Konstantin Gulevich’in tahminlerine göre, iyi ulaşım hacimleri ve dinamik talep, tur operatörü Anex Tour’un Türkiye yönündeki konumunu güçlendirmeye güvenmesine olanak tanıyor.

2023 yaz sezonunda 1 milyona akın turist

Gulevich, “Türkiye’deki tatil yerlerine yaklaşık 800 bin turist gönderdiğimiz 2022 yazına kıyasla, Türkiye yönündeki hacimleri yüzde 10-15 artırma fırsatlarından bahsedebiliriz” dedi. Türkiye turları için artan fiyatların talep dinamiklerini yavaşlatıp yavaşlatmadığı sorusuna Konstantin Gulevich, olumsuz yanıt verdi.

Gulevich, “Mevcut fiyatlar talebi etkiliyor, ancak küresel olarak değil” dedi. Konstantin Gulevich’e göre mevcut, nispeten mütevazı talep göstergeleri, nisan sonu–mayıs başı dönemi için geleneksel talep tablosundan farklı değil.

“Evet oteller fiyatları yükseltiyor, ama sebepleri var"  

“Evet, oteller fiyatları yükseltiyor. Ama sebepleri var. Birçok otel yeni hizmetler ekledi, yenilendi, bazıları tamamen yenilendi. Hizmet düzeyinin artırılmasına yönelik ciddi çalışmalar ekonomik nedenlerle birleşince, konaklama maliyetlerinde bir miktar artışa yol açmıştır.

Buna ulaşım için yüksek tarifeleri eklersek, her zaman turun bütçesel nihai maliyetini alamıyoruz” diyen Konstantin Gulevich, Anex Tour’un turistlere Türkiye tatillerinde tasarruf etmelerini sağlayan her türlü pazarlama kampanyasını sunduğunu belirtti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.