Anex de Rusya için yeni bir havayolu kurdu

Antalya merkezli kurulacak ikinci havayolu şirketi MGA Havacılık olacak. MGA Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden ön izini aldı.

22/04/2022 00:23
Anex de Rusya için yeni bir havayolu kurdu

Rusya’daki Türk kökenli tur operatörleri peş peşe yeni havayolu kuruyor. Bu konuda ilk adımı, Southwind adıyla kurduğu şirket ile atan Pegas’ın arkasından, Anex de Antalya merkezli Mavigök-MGA adıyla yeni bir havayolu kuruyor.

Şirketin faaliyetlerine iki Boeing 737-900 ve iki adet de Boeing 777 tipi uçak ile başlayacağı belirtildi. Pegas’ın şu anda Rusya lisanslı iki havayolu Nordwind ve Pegas fly, Anex’in de Azur Air havayolu şirketleri var.

Süreç hızla işliyor

Süreç hızlı devam ediyor ve kuruluşun kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Şirketin teknik, mühendislik, muhasebe, finans, lojistik ve kalite organizasyonlarının hazır olduğu da aktarıldı. Uçuş İşletme, kabin hizmetleri, ekip planlama, OCC gibi departmanların istihdamıyla ilgili süreç devam edecek.

Öte yandan şirkete 4 uçaklık filo için deneyimli uçuş ekibi alınacağı, bunun da 50 kadar pilot olarak belirlendiği ifade edildi. Başvuruların olduğu ancak transfer yasağı olduğu için yeterli başvuru alınamadığı öğrenildi. Bu nedenle de yabancı pilot istihdamının söz konusu olabileceği ibelirtiliyor. İlk etapta Rusya ağırlıklı uçuşlar olacak ama devam sürecinde başka pazarlara da açılmak söz konusu olabilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.