Anadolu Üniversitesi'nin seminerinde turizm medyası konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından, Turizmde Sektörel İlişkiler dersi kapsamında düzenli olarak gerçekleştirilen seminer serisinde bu hafta “Turizm Medyası” konuşuldu.

23/03/2022 13:12
Anadolu Üniversitesi'nin seminerinde turizm medyası konuşuldu

Prof. Dr. Oktay Emir moderatörlüğünde gerçekleşen çevrimiçi seminere Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Tourism Today Genel Yayın Yönetmeni A. Haluk Özsevim ve turizmdays.com Editörü Emin Demir konuk oldu. 

Turizm medyası hakkında katılımcılara bilgi veren A. Haluk Özsevim, günümüzde medyada turizmi ve medyanın turizme etkisini anlatarak olumlu ve olumsuz yanlarından bahsetti. Tourism Today’in yayın serüvenine başlamasını anlatan Özsevim, bugün tüm medya tarafından fark edildiklerini ve turizm medyasının giderek geliştiğini aktardı.

Genç kuşaklara tecrübelerini aktaran ve yol gösterici bilgiler sunan Emin Demir ise, turizm için medyanın önemini de gündeme getirdi. Bugün turizmin geldiği noktada medyanın etkisinin çok büyük olduğunu kaydeden Demir, katılımcılardan gelen sorular üzerine Türkiye turizminin sorunlarından ve çözüm yollarından da bahsederek önemli detaylara ışık tuttu.

Medyanın dünyadaki tüm dinamiklere büyük etkisi olduğunu ve turizm sektörünün kendine ait bir medyası oluştuğunu ifade eden Prof. Dr. Oktay Emir, Turizm Haftası’nda kıymetli konukları Eskişehir’e davet ederek yeni iş birlikleri önerdi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.