Amerika Kıtası'nı ziyaret etme zamanı geldi

Yurtdışına çıkmak ve farklı kültürleri tecrübe etmek istiyorsanız karşınıza onlarca farklı seçenek çıkar.

22/06/2022 20:37
Amerika Kıtası'nı ziyaret etme zamanı geldi

Farklı kıtalarda yer alan önemli ülkeleri ziyaret edebilir ve unutulmaz bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Her ülkenin kültür yapısı birbirinden farklı. Ancak coğrafi konum olarak birbirine yakın olan ülkelerin kültürleri birbirinden etkilendiği için büyük farklar görmek çok kolay olmuyor. Farklı bir kıtaya gittiğinizde durum çok daha farklı. Afrika ya da Amerika kıtalarını ziyaret ederseniz bambaşka bir yaşam tarzı ile karşılaşabilirsiniz.

Amerika kıtasını ziyaret edecekseniz uygun uçak bileti bulmanız şart. Aksi halde çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak Amerika kıtasında tercih edebileceğiniz çok sayıda farklı ülke olduğundan kendinizi sınırlamayın. En avantajlı seçenekleri yakalayıp yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

Amerika’nın Merkezi New York’a Yolculuk

Amerika kıtasından bahsederken ilk olarak kıtaya da ismini veren Amerika Birleşik Devletleri akla geliyor. Uzun süredir dünya liderliği yapan ülke dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında. Farklı yaşam tarzı ve spotlar altındaki büyüleyici dünyası ile birlikte herkesin ömrü boyunca en az bir defa Amerika ziyaretinde bulunması gerekli.

Amerika Birleşik Devletleri ziyaretinde rota New York olabilir. Tabi ki ABD’nin birçok gelişmiş şehri bulunuyor. Ancak merkezinin New York olduğunu söylemek hiç zor değil. Uygun uçak bileti bulduktan sonra hemen New York’a uçabilir ve orada unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Konumu itibariyle size muhteşem manzaralar sunacak olan şehir ünlü yapıları ile de sizi etkisi altına almayı başaracak.

New York’a Nasıl Gidilir?

Bildiğiniz üzere ülkemiz ile ABD arası mesafe oldukça fazla. Binlerce kilometre yol gidilmesi gerekiyor. Burada havayolu ulaşımları devreye girmekte. İstanbul New york uçak bileti ile tek hamlede şehre inmek mümkün. Çok uzun süredir İstanbul’dan New York şehrine direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra aktarmalı olarak da yüzlerce seçenek ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Biletinizi satın almak için web sitesine giriş yapıp bilet arama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekli. İstanbul kalkışlı olan direkt uçuşlarda sizi 10,5 saatlik bir yolculuk bekliyor olacak. Aktarmalı uçuşlar ise çok daha uzun sürebilir. Ancak aktarmalı uçuşlarda farklı bir ülkeyi de gezme şansınız olduğundan değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bazı aktarmalı uçuşlar daha ekonomik şartlarla sizlere sunulabilir.

New York’ta Nereye Gidilmeli?

Hiç vakit kaybetmeden İstanbul New York uçak bileti alışverişiniz yapıp şehre indiğinizde gezip görmeniz gereken çok sayıda yer bulunuyor. Sizler için küçük bir liste yapmak istedik. Ancak listede ilginizi çekmeyen yerler olursa eleme yapabilirsiniz. Bize göre New York ziyaretiniz sırasında kesinlikle kaçırmamanız gereken yerler;

 • Özgürlük Heykeli,
 • Ellis Adası,
 • Times Square,
 • Central Park,
 • Brooklyn Köprüsü,
 • Empire State Binası,
 • Greenwich Village,
 • Rockefeller Center,
 • 11 Eylül Anıtı,
 • Metropolitan Sanat Müzesi,
 • Broadway,
 • Soho,
 • Amerikan Doğa Tarihi Müzesi,
 • Moma,
 • Aziz Patrick Katedrali, şeklinde listeleniyor.

Amerika’ya hangi mevsimde gittiğiniz çok önemli değil. Çünkü her mevsimde muhteşem şartlar sunan bir ülke. Yılbaşı gibi özel günlerde ziyaret ederseniz çok daha eğlenceli bir tatil geçirmeniz mümkün. Bunun yanı sıra tatiliniz sırasında farklı şehirlere geçme şansını da elde ederseniz kaçırmamanızı öneriyoruz.

Küba’da Bambaşka Bir Yaşam

Bildiğiniz üzere Amerika kıtası Amerika Birleşik Devletleri’nden ibaret değil. Çok sayıda ülkeyi bünyesinde barındırıyor. Bazı ülkeler kültür olarak o kadar farklı ki gözlerinize inanamayacağınız manzaralar görmeniz mümkün. Küba da bu yerlerden bir tanesi. Çok uzun süre farklı rejimler ile yönetilen ülkede çok farklı bir yaşam tarzı mevcut. Gittiğiniz anda her bir köşesini gezmek ve bilgi almak isteyeceksiniz.

Küba ziyaretleriniz sırasında tek bir şehirle sınırlı kalmamanız gerekli. Küba’nın kesinlikle gezmeniz gereken çok sayıda şehri bulunuyor. Bu şehirleri belirli bir düzen içerisinde gezerseniz harika bir tatil geçirebilirsiniz. Evinize dönerken yanınızda çok sayıda hatıra ve sevdiğiniz kişilere anlatacağınız hikâyeler olacak.

Küba’ya Nasıl Gidilir?

Küba’ya gitmek ve unutulmak bir tatil dönemi geçirmek isterseniz ilk yapmanız gereken şey Küba uçak bileti satın almak olacak. Web sitesi üzerinden uçak biletinizi kolaylıkla alabileceksiniz. İstanbul’dan direkt olarak Küba’ya uçuşlar bulunuyor. Uçuşunuz yaklaşık 12-13 saat kadar sürecek. Bu yüzden de konfor açısından sizi mağdur etmeyecek bilet seçeneklerini değerlendirmeye almanız gerekli.

Uçak biletinizi aldıktan sonra tek yapmanız gereken uçuş saatinizde 1-2 saat öncesinde havalimanında olmaktır. Direkt uçuşlar yalnızca İstanbul’dan bulunuyor olsa da ülkemizdeki diğer şehirlerden aktarmalı olarak Küba’ya ulaşım sağlamak mümkün. Tatilinizin 1 gününü ulaşıma harcayacak olsanız da buna değeceğine eminiz.

Küba’da Nereye Gidilmeli?

Küba kesinlikle dünya üzerinde kültürüyle insanları kendisine çekmeyi başaran ülkelerden bir tanesi. İnsanlar bu harika ülkeye giderlerken nereleri gezmesi gerektiğini çok fazla bilmiyor. Biz de bu yüzden küçük bir liste hazırlamak istedik. Olabildiğince farklı şehirleri içeren listemizde farklı ve eğlenceli aktiviteler sizleri bekliyor olacak.

 • Küba dendiğinde akla ilk gelen nokta olan Havana gezilip görülmesi gereken şehirler arasında. Her bir noktası tarih kokan şehirde muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.
 • Varadero şehrinde inci beyazı plajlar ve turkuaz rengindeki denizde yüzmeden evinize dönmemeniz gerekli.
 • Dünyanın en kaliteli puro tütününün üretildiği Vinales kenti de gezilmesi gereken yerler arasında. Köy hayatının devam ettiği yer UNESCO tarafından da koruma altına alınmış durumda.
 • Küba’nın en eski yerleşim yeri olan Trinidad kesinlikle ziyaret edilmeli. Koloni ruhunu en fazla muhafaza etmeyi başaran bölge olan Trinidad muhteşem bir kültür gezisi için doğru adres.
 • Son olarak Che Guevara’nın şehri Santa Clara ziyaret edilebilir. Gece hayatının merkezi olarak burası kabul ediliyor.

Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.