Amadeus Türkiye yatırımını ikiye katlayacak

Türkiye’yi bir fırsatlar ülkesi olarak gören seyahat teknoloji şirketi Amadeus, İstanbul’daki Ar-Ge ofisini genişletme kararı aldı. Seyahat acenteleri, hava yolu şirketleri, oteller ve destinasyon yönetimi ofislerine hizmet veren global seyahat teknoloji şirketi Amadeus, İstanbul’daki Ar-Ge ofisini genişletme kararı aldı.

05/05/2023 14:57
Amadeus Türkiye yatırımını ikiye katlayacak

İspanya merkezli global seyahat teknoloji şirketi Amadeus, İstanbul’daki Ar-Ge ofisini genişletme kararı aldı. Amadeus bu yatırım sayesinde çalışan sayısını da iki katına çıkarmayı hedefliyor. Turizmde seyahat acenteleri, havayolu şirketleri, oteller ve destinasyon yönetimi ayaklarını buluşturan bir platform olarak konumlandırılan şirket, Türkiye’deki 30 yıllık faaliyetlerini bir üst lige çıkarma planı yaptı.

İSTANBUL İLK ÜÇE GİRECEK

İstanbul Mecidiyeköy’deki Torun Center’daki yeni ofisin yeni çalışma döneminin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandığını belirten Amadeus Mühendislik, Oluşturma Platformu ve Paylaşılan Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Nikolaus Samberger, bu yatırımıyla birlikte stratejik konumdaki Türkiye pazarını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. İstanbul’da biri ticari merkez, diğeri Ar-Ge Merkezi olmak üzere iki ofisle faaliyet gösterdiklerini anlatan Samberger, “Bu ofislerde toplam 300 kişi çalışıyor. Amacımız bu sayıyı ikiye katlamak. Ar-Ge merkezimizi genişletme planımız, Amadeus’un Türkiye’nin ticaret ve dijital lideri olma potansiyeline olan inancını gösteriyor. Önümüzdeki birkaç yılda İstanbul’u üçüncü büyük Ar-Ge merkezimiz haline getirmeyi planlıyoruz. Bu büyüme stratejisini gelecekte de uzun yıllar boyunca devam ettirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

İSPANYA İLE TİCARET BÜYÜYOR

Amadeus’un yeni yatırımı için düzenlenen toplantıya Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu da katıldı. Türkiye’nin uluslararası şirketler için Ar-Ge, tasarım, üretim, satın alma, bölgesel yönetim gibi faaliyetlere yönelik bölgesel bir merkez olduğunu belirten Dağlıoğlu, İspanya ile artan ticari ilişkilere dikkat çekti. Dağlıoğlu, “İki ülke arasında 17 milyar ABD dolarına yaklaşan ticaret hacmi var. 700’ün üzerinde İspanyol şirket doğrudan yatırım yapmış durumda. 2003’ten bu yana İspanya’dan ülkemize gelen 11 milyar ABD dolarının üzerinde doğrudan yatırım söz konusu. Hatta geçen yıl uluslararası doğrudan yatırım yapan ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. Bugün de Amadeus’un açıkladığı yeni yatırımla bu ilişkilere bir başarı hikâyesi daha eklemiş oluyoruz” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.