Almanya Ruslara turist vizesi vermeye başladı

Almanya, koronavirüs kısıtlamaları kapsamında yavaşlatılan ve belirli vize türlerine getirilen kısıtlamaları kaldırdı.

16/06/2022 00:34
Almanya Ruslara turist vizesi vermeye başladı

Almanya'nın Rusya'daki diplomatik misyonları, Rusya Federasyonu vatandaşlarına turist vizeleri de dahil olmak üzere her türlü vizeyi vermeye devam ettiklerini duyurdu.

Yayınlanan mesajda, Almanya vizesi almak isteyen tüm vatandaşların resmi vize merkezi VisaMetric'in aracılığıyla herhangi bir seyahat amacı için Almanya'ya giriş için gerekli vizelerin verilmesine yönelik başvurularını yapabileceği belirtiliyor.

Yüksek talep var

Tüm vize türleri için başvurular resmi vize merkezi VisaMetric şirketin web sitesinden randevu alınarak yapılıyor. Haberrus'un aktardığına göre açıklamada, yüksek talep nedeniyle vize başvurularında ve teslimatlarında gecikmeler yaşanabileceği bilgisi paylaşılmış.

Yaptırımlardan dolayı konsolosluk ücretinin ödenmesi şu anda sadece nakit Ruble olarak veya Almanya'da yabancı temsilciliğin cari döviz kuru üzerinden verilen bir kredi kartı ile mümkün.

Almanya 11 Haziran'dan itibaren ülkeye girişle ilgili tüm geçici tüm Covid kısıtlamalarını kaldırdı. Artık ülkeye aşı sertifikası, PCR testi veya COVID-19 sertifikası sunmadan seyahat etmek mümkün.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.