DRW açıkladı... Almanların 2023'teki favori tatil destinasyonları belli oldu

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRW), Alman turizm sektörünün yaz aylarındaki toplam satışlarının Covid-19 krizi öncesi seviyeye göre yüzde 7 arttığını açıkladı.

13/10/2023 11:30
DRW açıkladı... Almanların 2023'teki favori tatil destinasyonları belli oldu

DRW, 1 Mayıs’ta başlayıp 31 Ekim’de sona erecek 2022/23 turizm sezonuna ilişkin yaz sezonu satış rakamlarını açıkladı. Buna göre, sektörün toplam satışlarında ağustos ayı itibarıyla 2018/2019'a kıyasla yüzde 7 artış yaşandı.

Bunun yanında yılın tamamında seyahat edenlerin sayısı, Covid-19 dönemindeki seviyenin altında kaldı. Söz konusu dönemde yaşanan paket tur rezervasyonundaki düşüş oranı, yüzde 16'yı buldu. Artı49'da yer alan habere göre, 2023 yazındaki satışlar dikkate alındığında, Almanlar için en favori tatil destinasyonları sırasıyla; İspanya, Türkiye, Yunanistan, Mısır ve İtalya oldu.

İlgi, Doğu Akdeniz'deki tatil destinasyonlarına kaydı

DRW raporunda, seyahat veri analizlerinin, talebin Doğu Akdeniz'deki tatil destinasyonlarına daha fazla kaydığını gösterdiği belirtilerek, “Kovid-19 öncesi yaza göre en büyük artışı yüzde 36 ile bu bölge gösteriyor. Bu gelişme, özellikle bu yaz Türkiye'nin yanı sıra Mısır ve Tunus gibi özellikle iyi fiyat-performans oranı ve kapsamlı, her şey dahil teklifli destinasyonlara rezervasyon yapan ailelerden gelen güçlü talepten kaynaklanıyor” değerlendirmesi yapıldı.

DRW Başkanı Norbert Fiebig de yaptığı açıklamada, yaz aylarında tatilcilerin Akdeniz çevresindeki denenmiş ve test edilmiş tatil yerlerini tercih ettiğine işaret etti. Fiebig, “İspanya, Türkiye ve Yunanistan, hava yolu paket tatilleri için en popüler ülkeler. Satışlarda en yüksek yüzdelik artışlar, 2019'a kıyasla yüzde 60'lık artışla Türkiye ve yüzde 55 Tunus'ta kaydedildi” ifadesini kullandı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.