Alman Turizmciler KKTC’yi keşfediyor... İkinci kafile de geldi

Cyprus Royal Turizm ve SunExpress, Alman tur operatörlerini KKTC’de ağırlamaya devam ediyor.

17/05/2024 19:53
Alman Turizmciler KKTC’yi keşfediyor... İkinci kafile de geldi

KKTC turizm sektörünün önde gelen markalarından Cyprus Royal Turizm, KKTC’yi Avrupa pazarında daha bilinir bir destinasyon haline getirmek amacıyla yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla, Sunexpress Havayolları’nın iki grup halinde organize ettiği Alman turizmcilere yönelik bilgilendirme gezilerine, Cyprus Royal Turizm ev sahipliği yapıyor.

5 Mayıs Pazar günü KKTC’ye gelen ve kapsamlı bir bilgilendirme gezisi gerçekleştiren ilk grubun ardından, 16 Mayıs günü ikinci bir turizmci kafilesi daha adaya gelerek destinasyon incelemelerine başladı. Üç gün sürecek bilgilendirme ve tanıtım gezilerinde Almanya’dan gelen 38 tur operatörü, KKTC’nin tarihi ve turistik güzellikleri, yerel lezzetleri ve aktivitelerini deneyimleyecek. Alman turizmciler ayrıca adanın önemli otellerini, sahillerini ve turizm olanaklarını yerinde inceleme fırsatı bulacak.

Geziyi düzenleyen Cyprus Royal Turizm yetkilisi Gültekin Yalaz, KKTC'nin turizm potansiyelini geliştirmek için etkili tanıtım yapılması, güçlü ve doğru iletişim ağlarının içinde yer alınmasının öneminin altını çizdi.  Adanın yurtdışı pazarlarında güçlü bir kültür destinasyonu olması için organize edilen geziler kapsamında, Haziran ayında yaklaşık 40 kişilik bir tur operatörü grubu daha misafir edilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.