Alltours turizmcilerle Antalya'da buluştu... Türkiye’de büyümeye devam etmek istiyoruz

Almanya’nın en büyük turizm firmalarından Allstours'un üst yönetimi, Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Oteli’nde 300’e yakın turizmci ve otel yöneticisine Alltours’un kuruluş süreci ve Avrupa pazarındaki turizm sektörü hakkında bilgi verdi.

10/06/2022 15:06
Alltours turizmcilerle Antalya'da buluştu... Türkiye’de büyümeye devam etmek istiyoruz

Almanya’nın ve Avrupa’nın en büyük turizm şirketlerinden olan ve 1 Milyar Euro’dan fazla ciroya ulaşan Alltours tur operatörü Türk turizmine güvendiğini belirterek Türkiye pazarında da büyümek istiyor.

İspanya ve Yunanistan ağırlıklı çalışan Almanya’nın en büyük turizm firmalarından Allstours'un üst yönetimi, Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Oteli’nde 300’e yakın turizmci ve otel yöneticisine Alltours’un kuruluş süreci ve Avrupa pazarındaki turizm sektörü hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de büyümeye devam etmek istiyoruz

Alltours Yönetim Kurulu Üyesi Georg Welbers, Türk turizmcilerine 2022 sezonu ve Türkiye’de gerçekleştirecekleri hedeflediklerini anlattı. Turizmdays'te yer valan habere göre, Alltours’un Türkiye pazarında ağırlığını artırdığını belirten Welbers “Türkiye’de büyümeye devam etmek istiyoruz” dedi.

Almanya turizm pazarının pandemi sonrası çok hızlı bir dönüş yaptığını ifade eden Welbers, şöyle devam etti:

"Tur satışlarında 2019 yılı Almanya rakamları yakalanmış durumda. Alltours mevcut satışlarında yüzde 100 büyümeye ulaşmış durumdayız. Hedefimiz sezon sonunda 2019 sezonu sonuna göre yüzde 100 artış ile 2022 sezonunu kapatmak. Mevcut durumda pazar payı 2019’a göre yüzde 7’den yüzde 11’e çıktı. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarı için 500 bin müşteriye ulaşmak ve geçmektir.’’

2023 yaz kataloğunun tanıtımı, 500 satış acentemizin katılımıyla Antalya’da yapılacak 

Alltours’un 7,2 Milyon Euro olan toplam reklam bütçesinin yüzde 25’ini Türkiye pazarına ayrıldığını ifade eden Georg Welbers, başta radyo ve dijital ortamda webinar toplantılarıyla Türkiye tanıtımı yaptıklarını kaydetti.

Welbers, ‘’Yıl içerisinde reklam bütçesine 1 Milyon Euro’luk ilave yapılması planlanıyor. Ayrıca bu yılsonunda büyük bir tanıtım organizasyonuyla 2023 yaz kataloğunun tanıtımı, 500 satış acentemizin katılımıyla Antalya’da yapılacak’’ diye konuştu.

Alltours’un 1974 yılında kurulduğu ve 2018/2019 sezonunda 1,45 milyar Euro ciroya ve paket turda da 1,7 milyondan fazla turiste hizmet verdiği belirtildi.

Yıl sonu Almanya pazarında yüzde 15 büyüme görüyoru

Kilit Global Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kilit de, 7 yıldır Alltours ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Türk turizm sektörünün mutlak suretle pazar alternatiflerini artırması gerektiğine dikkat çeken Kilit, "Pandemiyi atlattık ama sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Turizmde pazar alternatiflerimizi mutlaka artırmalıyız. Yıl sonu Almanya pazarında yüzde 15 büyüme görüyoruz’’ dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.