Bülent Alıcı'dan, Atatürk Havalimanı'na yapılacak fuar merkeziyle ilgili 4 öneri

Eser Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı, Cumhurbaşkanı'nın Atatürk Havalimanı'nın yanında yapılacağını açıkladığı fuar merkeziyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alıcı bu projesini, İstanbul Ticaret Odası İTO’nun geçtiğimiz yıl kasım ayında gerçekleşen 16. Oteller Komitesi, seçimlerinden 2 ay kadar öncesinden açıklamıştı.

04/01/2023 13:25
Bülent Alıcı'dan, Atatürk Havalimanı'na yapılacak fuar merkeziyle ilgili 4 öneri

İstanbul Ticaret Odası İTO’nun geçtiğimiz yıl kasım ayında gerçekleşen 16. Oteller Komitesi, seçimlerinden 2 ay öncesinden turizmcilere seslenen Bülent Alıcı, “Atatürk Havalimanı taşındıktan sonra, bölgenin acilen onun boşluğunu dolduracak bir eyleme bir yatırıma ihtiyaç var değil mi? İstanbul Ticaret Odası, Bakırköy Belediyesi, İBB ve hükümetle ortak dilde karar alarak hiç vakit kaybetmeden, fuar alanını olduğu arka kısmın da içine alarak kongre vadisi ilan edeceğiz. Bakırköyümüze yapılması gereken en büyük turizm desteği budur bizce. Sayın belediye başkanlarımızla birlikte el birliğiyle yürüteceğiz... (biliyorsunuz o alan, Bakırköy belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası’nın) İTO’nun olduğunu biliyor musunuz? diye açıklamalarda bulunmuştu.

Bülent Alıcı: Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a, turizm sektörü adına teşekkürlerimi sunuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nın yanında, büyüklüğü 433 bin metrekare olan bir fuar alanı inşaatına başlandığını açıklamıştı. Atatürk Havalimanı'na fuar alanı projesi ile ilgili ulaştığımız Eser Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Alıcı ise yaptığı açıklamada, “Ben bu önerimi geçtiğimiz yıl İTO seçimlerinden 2 ay kadar önce dile getirmiştim. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle bir karar alması, bizi son derece memnun etti, ve bu haberle çok mutlu oldum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunun çok geniş olduğunu, bu düşünce ve önerimizi dikkate alarak projeyi gerçekleştireceğinden dolayı, turizm sektörü adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bülent Alıcı Atatürk Havalimanı'na yapılacak fuar merkeziyle ilgili önerilerini şöyle sıraladı:

1- Kongre vadisi yap-işlet-devret modeliyle ülke ekonomisinin programı bozulmadan yapılmalı.

2- Bu bölgeye sadece 3 ve 4 yıldız yatay mimaride yap-işlet-devret modeliyle oteller yapılmalı.

3- Fuar için gelecek kişilerin uçaklarla taşındığı, uçakların indiği dünyada tek olan fuar merkezi oluşturulmalı.

4- İstanbul havalimanına inen VİP misafirlerin hava taksi (helikopterle) ulaşımını sağlayarak dünya genelindeki İş adamlarını hiç yaşamadığı bir atmosferle bir ilki gerçekleştirmek ve dünya ya bir ilk olmak için yapmalıyız.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.