Alanya, Rus turist kaybını İngiliz ve Polonyalılarla telafi etti

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin yaşanan kayıpların İngiltere ve Polonya’dan gelen turistlerle telafi edildiğini söyledi.

24/09/2023 22:59
Alanya, Rus turist kaybını İngiliz ve Polonyalılarla telafi etti

Alanya'daki otellerde Rus turistlerdeki düşüş endişe yaratırken, İngiliz ve Polonyalı turistlerle yeni bir umut doğuyor. Alanya'da otellerde konaklayan Rus turist sayısındaki düşüş turizmcilerin morallerini bozdu. Ancak kaynak pazarlar ve yeni pazarlardaki yükseliş turizmcileri bir nebze de olsa rahatlattı.

CİMRİN: RUS TURİST KAYBINI İNGİLİZ VE POLONYALILARLA TELAFİ ETTİK

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, yaşanan kayıpların İngiltere ve Polonya’dan gelen turistlerle telafi edildiğini söyledi. Cimrin, Alanyamedya'da yer alan haberde, “Buralardan çok ciddi artışımız var. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın vizyonu ise dünyanın her yerinden Türkiye’nin her yerine 12 ay turizm.

Burada da pazar çeşitlemesinin ne derece önemli olduğunu görüyoruz, o yüzden de TGA çok sayıda ülkede tanıtım yaparak farklı mevsimlerde misafir getirecek şekilde Türkiye’yi her şekilde öne çıkarmaya çalışıyor. Rusya bizim ana pazarımız ama Rus turistteki eksilmeleri göz önüne alıp turist profilini çeşitlendirmek zorundayız. Bunlara Çin, Amerika ve Kanada da dahil” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.