Akra Hotels’e ikinci kez ‘Avrupa’nın En İyi İşvereni’ ödülü

BHM bünyesinde yer alan Akra Hotels, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work tarafından hazırlanan Europe Best Workplaces Listesi’ne 2023 yılında da girmeyi başararak, güven ve adalete dayalı harika bir işyeri kültürü yarattığını göstermiş oldu.

26/09/2023 13:57
Akra Hotels’e ikinci kez ‘Avrupa’nın En İyi İşvereni’ ödülü

21 Eylül 2023 Perşembe akşamı Lüksemburg’da Europen Convention Center’da verilen Avrupa’nın En İyi İşvereni Ödülü BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan Yılmaz’a takdim edildi.

2023 başında aldığı Great Place to Work Türkiye “Harika Bir İş Yeri Sertifikası” Mayıs ayında 500-1000 Çalışan kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşvereni unvanı, ayrıca Yaşam Boyu Öğrenme™ Özel Ödülünü alan Akra Hotels, şimdi de büyük şirketler kategorisinde Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesine girerek başarılarını bir adım daha öteye taşıdı.

Great Place To Work, çalışanların işyeri deneyimine odaklanan Trust Index anketi ve Culture Audit for All metodolojisiyle şirketlerin herkes için harika bir iş yeri oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlüyor. Buna göre kendi ülkesinin en iyi işveren listesine giren toplam 37 ayrı ülkeden, 3 binden fazla şirketten 2,6 milyon çalışanın dahil olduğu Trust Index anketinden elde edilen verilerle hazırlanan Büyük Şirketler Kategorisinde Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesinde Akra Hotels en iyi 20 firma arasında yer alma başarısı gösterdi.

Ödülle ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan Yılmaz, “Great Place to Work tarafından hazırlanan Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesinde Büyük Şirketler Kategorisinde 2022 ve 2023 yıllarında girebilmiş olmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz. Emin adımlarla sürdürdüğümüz kurumsal gelişim yolculuğumuzda tüm başarılarımızın kaynağında çalışanlarımızın olduğunun farkındayız.

İnsana insanla hizmet ettiğimiz ve insanla katma değer yarattığımız işimizde çalışanlarımız, misafir memnuniyetinin en önemli unsurudur. Bu farkındalıkla çalışanlarımıza adil, güvenli, huzurlu ve insan onuruna yaraşır bir iş ortamı sunmayı, aynı zamanda eşit fırsatlara, eşit imkanlara ve eşit haklara sahip olduğu ve faydalandığı bir iş ortamı sunmayı şirketimizin başarılarını sürdürülebilir kılmamızda çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Akra Hotels olarak yerel değerlerden güç alan, yenilikçi ve saygın bir oteller zinciri olmayı sürdürebilme vizyonunu ve iş yerlerimizde adil, güvenilir ve duyarlı bir çalışma ortamını hayata geçirmemizde başarımızı çalışanlarımızın adanmışlığına ve kültürümüze sahip çıkmalarına borçluyuz. Önceliğimizi çalışanlarımıza vermeye ve daha nice başarılara çalışanlarımızla imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

2023 Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’nde yer alan organizasyonları kutlayan Great Place To Work CEO'su Michael C. Bush, “Listede yer alan organizasyonlar dünya genelindeki tüm pazarlardaki şirketlere örnek oluyorlar. Çalışanları için güven temelli kurumlar inşa ederek harika iş, yeni fikirler ve daha güçlü iş sonuçları elde ettiler" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.