Akfen GYO'dan Tuzla'ya yeni Novotel geliyor

Akfen GYO, İstanbul-Tuzla’ya 519 milyon TL yatırımla 4 yıldızlı Tuzla Novotel açacak. Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.,İstanbul’un Tuzla ilçesi Aydınlı Mahallesi 4599 parsele 519 Milyon 398 Bin TL yatırımla 4 yıldızlı otel yapacak.

24/05/2024 00:38
Akfen GYO'dan Tuzla'ya yeni Novotel geliyor

4’ü bodrum kat, zemin kat, zemin üstü 8 kat olacak şekilde planlanan otelde 2’şer yataklı 132 standart oda ve 4’er yataklı 18 süit oda olmak üzere toplamda 150 oda bulunacak.

Otel projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından ÇED süreci başlatıldı. Tuzla Novotel ismiyle işletilecek otel, yine Akfen GYO’ya ait Tuzla İbis Otel’le aynı parselde faaliyet gösterecek.

ÇED süreci için hazırlanan proje dosyasında konuyla ilgili yapılan açıklamada “Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından aynı parsel içerisinde Mevcut Tuzla İbis Otel ile işbu rapora konu Tuzla Novotel (150 Oda) farklı ticari unvan ile ayrı ayrı işletilecek olup resepsiyon, restaurant vb. ortak herhangi bir kullanım alanları olmayacaktır” denildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.