Ajwa, yeni otelini Kapadokya’da hizmete açtı

Kapadokya’da yeni hizmete giren Ajwa Cappadocia Hotel, 12 Group’un özkaynaklarıyla yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ajwa Otelleri Genel Müdürü Ali Türk, 90 dönümlük alandaki 3 otel binasının yanı sıra iki yıl içerisinde tamamlanması öngörülen köy tipi tipi yapılarla misafirlere kasaba tadında bir deneyim yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

30/03/2022 14:28
Ajwa, yeni otelini Kapadokya’da hizmete açtı

İstanbul Sultanahmet’te 61 odalı ilk otelini 2016 yılında hizmete sunan, bölgede Selçuklu ve Osmanlı tarzı konaklarla hizmet veren 12 Group bünyesinde faaliyet gösteren AJWA Hotels, Kapadokya Mustafapaşa köyünde 90 dönümlük alanda kervansaray konsepti ile hizmet verecek 98 oda + 10 mağara süiti bulunan resort otel AJWA Cappadocia’yı Temmuz 2021’de hizmete aldı. İnşaatın devam ettiği otelde 600 metrekarelik Kapadokya’nın en büyük mağara süiti de bulunuyor.

Köy tipi yapılarla misafirlere kasaba tadında bir deneyim sunacağız

12 Group firmasının özkaynaklarıyla yaptığı yatırımın lansman toplantısında bilgi veren Ajwa Otelleri Genel Müdürü Ali Türk, 90 dönümlük alandaki 3 otel binasının yanı sıra iki yıl içerisinde tamamlanması öngörülen köy tipi yapılarla misafirlere kasaba tadında bir deneyim yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

Ali Türk, kervansaray konsepti ve Selçuklu mimarisi etkisiyle kurulan otelde 120 m2 ila 600 metrekare arasında değişen 10 mağara süiti bulunduğu bilgisini verdi. Türk, “Köy evleri projemizi de devreye aldığımızda yaklaşık 150 üniteye çıkacağız. Halihazırda 100 kişilik istihdamımız var. Projeler tamamlandığında bu sayı 200’e ulaşacak” dedi.

Mevcut alan içerisinde iki dönüme bostan kurduklarını söyleyen Türk, burada ata tohumlarından sebze ve meyve ekimi yaptıklarını kaydederek, “Bahar ve yaz aylarında dışarından meyve ve sebze almıyoruz. Yemek artıklarını organik gübre yapımında veya hayvanların beslenmesinde kullanıyoruz. Bu şekilde kendi kendine yeten bir kasaba olma yolunda ilerliyoruz” dedi.

Japonlara özel Sakura Festivali yapacağız

Kapadokya’da ortalama konaklama süresinin 2,5 gün olduğunu ve Ajwa Cappadocia’da bu süreyi beş güne çıkarmak istediklerine dikkat çeken Ali Türk şunları söyledi: “Peyzajımızda yaklaşık 150 çeşit bitkinin bulunuyor. Ayrıca 120 tane sakura ağacığımız var. Bunlar nisan sonu mayıs başı gibi çiçek açıyor. Biz de Ramazan Bayramı süresince bölgede Sakura Festivali yapacağız. Bu festivalde amacımız bin 500 ziyaretçiyi ağırlamak. Özellikle İstanbul’daki Japon firmalar ve konsolosluklara tanıtım yapacağız” diye konuştu.

Bir geceliği yarım milyona lüks mağara

Geceliği 35 bin avro (560 bin TL) olan süitte, üç yatak odası, SPA, Türk Hamamı, yüzme havuzu ve diğer bütün lüks detaylar bulunuyor. Dev mağara süiti için helikopter pisti de yapacaklarını anlatan AJWA Otelleri Genel Müdürü Ali Türk, süit için rezervasyon talepleri de aldıklarını ifade etti. Türkiye'nin ve Kapadokya'nın imajını da ön plana çıkaracak ve sektörde gelirleri artıracak bir yatırıma imza attıklarını kaydeden Türk “Körfez, Avrupa, ABD ve Rusya’da tanıtımlar yapıyoruz. Birinci hedef kitlemiz çocuklu aileler” dedi. Otellerinde alkol kullanılmadığını anlatan Türk, oda sayısının da 150’ye kadar çıkabileceğini söyledi.

Mağara konferans salonu olacak

2 bin metrekarelik Kapadokya’nın en büyük mağarasına konferans salonu yapacaklarına vurgu yapan Ali Türk, “Toplantılarla, kongre turizmi açısından burada önemli bir girdi elde etmeyi hedefliyoruz. Konferans salonu konusunda bölgedeki birçok firmadan ciddi talepler almaya başladık. 6 ay içerisinde buradaki konferans salonumuzu tamamlamayı öngörüyoruz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.