AJet'te bakanın eşi için uçaktan yolcu indirildi

Gazeteci Fatih Altaylı, Türk Hava Yollarının (THY) yeni markası AJet'le ilgili iki olayı köşesinden aktararak, "Bu A Jet’in temelinde bir bozukluk, kuruluşunda bir kademsizlik var. Ne diyelim, Allah beterinden saklasın" dedi.

11/07/2024 14:21
AJet'te bakanın eşi için uçaktan yolcu indirildi

Teknik sorunlar, sık yaşanan rötarlar, yolcu bagajıyla ilgili sorunların yaşandığı AJet'le ilgili tepkiler sürüyor. Altaylı geçtiğimiz gün, THY personelinin iddiasını aktararak, AJet’te yaşanan sorunların Arap sermayesine satılmak üzere olduğu için yaşandığını paylaşmıştı.

Bugünkü  yazısında da Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Bodrum havalimanından Ankara’ya uçacak A Jet uçağı. Uçuşun başlamasına dakikalar var. Yolcular uçağa binmek üzere. Havalimanındaki A Jet yetkilisine bir telefon geliyor.

“Bakan …… …… Bey’in eşi ve üç çocuğu havalimanında. Mutlaka uçmaları gerekiyor.”

Havalimanındaki A Jet personeli şaşırır. Biniş kartları verilmiş, kontuar kapanmıştır

Yapabilecekleri bir şey yok gibidir. Birkaç dakika sonra telefon tekrar çalar. “Hanımefendi bekliyor, çabuk olun” Sonunda ilk sırada oturan öğretim görevlisi tıp profesörü bir beyefendi ve ailesinin biniş kartları kavga gürültü iptal edilir, yerlerine Bakan Bey’in eşi ve çocukları oturtulur. Büyük tartışma çıkar, hakaretler, dava tehditleri havalarda uçuşur ama Bakan eşi uçurulur. Bakan Bey Batı ülkelerinde böyle bir şey görmüş müdür bilmiyorum ama olayı bana aktaran eski siyasetçi “Ben böyle bir şey hayatımda görmedim” der.

A Jet’in ikinci rezaleti ise Budapeşte’de gerçekleşir.

Budapeşte-Sabiha Gökçen seferini yapacak olan A Jet uçağı, uçağın teknik arıza vermesi üzerine kalkış yapamaz ve yolcular uçaktan indirilip terminalde bekleme salonuna alınırlar. Tamirat uzayıp bekleme 3 saate ulaşınca yolcular yiyecek bir şey verilmesini talep ederler.

Meydandaki A Jet ekibi iyi niyetle 30 kadarı vegan toplam 200 sandviç siparişi verir. Herkes sandviçini alıp afiyetle yerken birinin aklına gelir ve sorar “Bunların içindeki et ne eti?” Ve bomba…

Sandviçlerin içindeki et jambondur ama “Domuz jambon” Ortalık karışır."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.