Air Anka, Türkiye - Tayland uçuşlarına resmen başlıyor

Türkiye’nin yeni havayolu şirketlerinden Air Anka Tayland uçuşları için slot ve uçuş izinlerini resmi olarak aldı. Türkiye ile Tayland arasında uçuş gerçekleştirecek olan ilk özel havayolu şirketi ve aynı zamanda ikinci Türk tescilli havayolu şirketi olma özelliğine sahip olacak Air Anka, tüm operasyonlarını filosundaki Airbus A330 model uçakları ile aktarmasız direkt uçuşlarla gerçekleştirecek.

10/03/2023 13:12
Air Anka, Türkiye - Tayland uçuşlarına resmen başlıyor

Air Anka İstanbul’dan Bangkok’a haftada 2 uçuş gerçekleştirecek ve sezonda haftada 4 uçuşa çıkacak. Rezervasyon ve satış işlemleri başlamış olup söz konusu uçuşlar TAH-164, TAH-165, TAH-166, TAH-167 sefer numaraları ilegerçekleştirecek. Uçuşlar başladıktan sonra Ekim ayında Puket uçuşları da programa alınacak. Air Anka bu charter programı ile 2024 yılı Nisan Ayı sonuna kadar minimum 130 bin yolcu taşımayı planlıyor.

Ayrıca Air Asia (www.airasia.com) ile yapılacak olan CodeShare anlaşmasında Bangkok’dan Singapur, Bali, Avustralya, Hong Kong, Laos, Kamboçya, Tayvan, Filipinler Çin Endonezya ve Malezya’ya yolcu taşınacak. THAI SMILE AIR (www.thaismileair.com) ile yapılacak işbirliği ile Puket, Chiang Mai, Chiang Rai, UbonRatchathani, UdonThani, KhonKaen, Surat Thani, Krabi, Hat Yai ve Narathiwat’a iç hatlarına bağlantı uçuşlar olacak. Air Anka, Avrupa ile Asya arasında 47 ülkeyi yani 152 havalimanını direkt ya da indirekt birbirine bağlayacak.

Air Anka Genel Müdürü Erol Canbolat - Atajet Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgül.

Uçuşlar Nisan ayı sonu itibari ile başlıyor

Air Anka’nın İstanbul – Bangkok destinasyonlar için Türkiye’de tek satış yetkilisi (www.flyairanka.com), ATAJET’in İstanbul ve Tayland’da ofisleri bulunuyor. ([email protected])


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.