Ahmet Bolat: AJet'in misyonu Ankara'yı 3'üncü büyük turizm başkenti yapmak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında soruları yanıtladı.  Bolat, “''AJet ilk başladığında iç hat olarak başladı. AJet'in bir misyonu da Ankara'yı 3. büyük turizm başkenti yapmak. Dünyada turizmde bir numara İstanbul. Paris ve Londra'yı geçti” dedi.

01/07/2024 12:26
Ahmet Bolat: AJet'in misyonu Ankara'yı 3'üncü büyük turizm başkenti yapmak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada 2 yıl içinde tüm THY uçaklarında internetin ücretsiz olacağını söyledi. Bolat, THY'ye bin kabin memuru ve 900 pilot alınacağını da açıkladı. 1 yıl içinde THY yaklaşık 900 pilot daha alacaklarını açıklayan Prof. Dr. Bolat, ''Kabin memuru 2019 yılında 12 bin. Şu anda da 15 bin kabin memuru var. 1000'e yakın kabin memuru alınacak'' dedi.

Bolat'ın ifadeleri şu şekilde:

“2021 yılında 5561 pilotumuz varmış. 2021'den itibaren pilot alımına başladık. Filoyu modernleştireceğiz. 2023 yılını 6755 pilotla bitirmişiz. Neredeyse yeni bir hava yolu filosu kurmuşuz. 1 yıl içinde THY yaklaşık 900 pilot daha alacağız.  Kabin memuru 2019 yılında 12 bin. Şu anda da 15 bin kabin memuru var. 1000'e yakın kabin memuru alınacak.

AJet'in misyonu Ankara'yı 3. büyük turizm başkenti yapmak

AJet ilk başladığında iç hat olarak başladı. AJet'in bir misyonu da Ankara'yı 3. büyük turizm başkenti yapmak. Dünyada turizmde bir numara İstanbul. Paris ve Londra'yı geçti.

Neden isim değişti?

Anadolu Jet ile Ankara üzerinden birçok şehre uçuyorduk. Şimdi AJet kendi yönetimi var, kendi bütçe hedefi var. AJet'in 10 yıl içinde 200 uçaklık filo kurma ve Ankara'ya 5 milyon turist getirme hedefi var. Neden isim değişti? Avrupa'dan Sabiha Gökçen ve Ankara'ya turist getirmek istiyoruz. Akılda kalıcı bir isim olsun istedik.''


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.