Aeroflot, Soçi’den Türkiye’ye uçuş sayısını artıracak

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot, 28 Nisan’dan itibaren Soçi’den İstanbul ve Antalya’ya gerçekleştirilen uçuşlarda yan kuruluşu Rossiya Havayolları’nın yerini alarak uçuş sayısını artıracak.

28/02/2023 10:30
Aeroflot, Soçi’den Türkiye’ye uçuş sayısını artıracak

Aeroflot’un ayrıca uçuşlarda yerli yolcu uçağı SSJ 100 yerine Airbus A320 uçaklarını kullanacağı bildirilirken, İstanbul’a sefer sayısı üçten dörde çıkarılacak.

Turizm sektöründen haberleriyle tanınan Tourdom, Aeroflot’un yaz sezonu uçuş planlarına Bodrum ve Dalaman seferlerini de dahil ettiğin bildirirken, tüm rotalarda Airbus A320’lerin kullanılacağını, şirketin bu rotalara her gün uçmayı planladığını yazdı.

Soçi-Bodrum biletlerinin şimdiden satışta olduğuna vurgu yapılırken, mayıs ayındaki en ucuz gidiş-dönüş biletinin 58 bin rubleye mal olduğu kaydedildi. Gazetem.ru'da yer alan habere göre, havayolu şirketi resmi olarak planlarını henüz açıklamazken, Azimuth Havayolları’nın Aeroflot’a ek olarak mayıs ayında Adler’den Antalya ve İstanbul’a giden uçaklarında da koltuk sattığı gözlemlendi.

Red Wings, Rusya’nın dört şehrinden Antalya’ya uçuş başlatıyor

Red Wings havayolu şirketinin basın servisi, şirketin 6 Mayıs itibariyle Rusya’nın dört şehrinden Antalya’ya yeni direkt uçuşlar başlatacağını duyurdu.

Buna göre 6 Mayıs’tan itibaren Nizhnekamsk’tan haftada bir kez sefer planlayan Red Wings, 29 Mart’tan itibaren Nijniy Novgorod’dan Antalya’ya haftada 2 kez, 2 Nisan’dan itibaren Orenburg’dan Antalya’ya haftada 1 kez ve Çelyabinsk’ten Antalya’ya 27 Mart ayı itibariyle haftada 1 kez sefer düzenleyecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.