90 Lira olan bilet ücreti 1.300 Lira'ya çıktı ama... Biletlerin çoğunluğu satıldı

12 Aralık günü başlayacak Doğu Ekspresi seferlerinde 3 yıl önce 90 Lira olan bilet ücreti, Kars gezisinin cazibesi ile 1.300 Lira'ya çıktı.

16/11/2022 14:24
90 Lira olan bilet ücreti 1.300 Lira'ya çıktı ama... Biletlerin çoğunluğu satıldı

Eskiden yoksul vatandaşın memleketine gitmek için kullandığı kara tren artık gezginler için macera treni oldu. Gezginler ve turistler yol boyu muhteşem manzaralar nedeniyle Doğu Ekspresi'ni tercih ediyor. Sözcü'den Deniz Ayhan imzalı habere göre, 12 Aralık günü başlayacak Doğu Ekspresi seferlerinde 3 yıl önce 90 Lira olan bilet ücreti Kars gezisinin cazibesi ile 1.300 Lira'ya çıktı.

12 Aralık ve sonraki günler için biletlerin çoğunluğu satıldı. Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, Kars'ın Doğu Ekspresi ile önemli bir turizm ivmesi kazandığını belirtti. Özer, 2023 yılı kış sezonunda 300 binin üzerinde turist ağırlamayı hedeflediklerini söyledi ve şöyle dedi:

Kars'ta turizm yoğunluğu her yıl daha da artıyor

“Kars'ta turizm yoğunluğu her yıl daha da artıyor. Turistik Doğu Ekspresi sadece kış aylarında haftanın 3 günü Ankara'dan hareket ederek Kars'a geliyor.

Yoğunluk geçen yıla nazaran 2 katına çıktı, bölgede büyük bir turizm heyecanı var. İlimize gelen insan sayısı 30-40 binlerde iken bu sayı 200 bini aşıyor. Kış sezonu sonrasında 300 binin üzerinde turist ağırlamayı planlıyoruz.”

Seyahat acenteleri alıyor

Toplam 6 vagon olarak sefer yapan Turistik Doğu Ekspresi'nin 5 vagonunun biletleri seyahat acenteleri aracılığıyla, bir vagonu ise TCDD aracılığıyla satılıyor.

Turistik Doğu Ekspresi Ankara-Kars yönünde Erzincan'da 2 saat 20 dakika, İliç ve Erzurum'da ise, 3 saat mola veriyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.