4 milyon İngiliz turist hedefi

Turizm sektörü, bu sezon İngiltere’den gelecek turist sayısında önemli artış bekliyor. Geçen yıl 3.3 milyon İngiliz turist ağırlayan Türkiye’nin bu yıl İngiltere pazarındaki hedefi 4 milyon turist.

08/04/2023 13:31
4 milyon İngiliz turist hedefi

Sektör temsilcileri, geçen yıla göre artışın yüzde 20 seviyesinde olacağından ümitli. 2016 yılından bu yana Türkiye ve İngiltere’de hizmet veren Candid Tour İngiltere Direktörü Elif Karagöz, yeni sezon için firma olarak hazır olduklarını ifade etti.

Geçen sezon 3.3 milyon İngiliz turistin tatil için Türkiye’yi tercih ettiğine işaret eden Karagöz, bu sezon, bu rakamın 4 milyonu bulmasının beklendiğine dikkat çekti.

İLK SIRADA ANTALYA VAR

Yeni turizm sezonu ile birlikte Antalya başta olmak üzere turizm bölgelerinde yoğun incoming ve tatil taleplerinde ciddi artış beklediklerini belirten Karagöz, Hürriyet'te yer alan haberde, “Tüm işlerimizde çözüm odaklı yaklaşarak, farklılığımızı bugüne kadar servis verdiğimiz referanslarımızla ortaya koyduk.

Kongre, seminer, toplantı teknik sistemleri, toplantı ekipmanları ve dekoru, fuaye alanı dekorasyonu, stand kiralama, gala ve event dekorasyonu, sanatçı, ırkestra ve gösteriler, Indoor-Outdoor motivasyon aktiviteleri, turlar, temalı partiler, her türlü tatil ve transfer hizmetleri olmak üzere geniş bir portföy ile hizmet sunuyoruz” diye konuştu.

TURİZM VE YABANCI DİL EĞİTİMİ

İngiltere’de dil eğitimi ve tatil, Türkiye’de tatil ve Incoming, coferans, seminer organizasyonları olmak üzere iki ülkeye yönelik farklı hizmetler sunduğunu kaydeden Karagöz, İngilizce eğitimin dünyadaki seçkin merkezlerinden biri olan Cambridge’in tanınmış okulları ile Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenci taleplerini yerine getirdiklerine dikkat çekti.

Karagöz, St. Giles, Bell School, Cambridge Regional College St. Mary’s School, Cats Cambridge ve Lis Internationl Language School gibi Cambridge merkezli okullarla çalıştıklarını hatırlatarak, talep olması halinde İngiltere’nin diğer eğitim kuruluşlarından da servis alabileceklerini vurguladı. Karagöz, açıklamasını, “Özellikle yaz okulları ve toplu öğrenci turlarını da organize ediyoruz. Dil eğitimi düşünenler karar vermeden önce bizimle temas kurarlarsa en ideal seçenekleri sunacağımızdan emin olabilirler” diye tamamladı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.