32 yıldır tamamlanamayan otel inşaatı yeniden başladı

İstanbul Sarıyer’e bağlı Hacıosman’da 32 yıl önce Uran Holding tarafından yapımına başlanan, “Grand Prestige İstanbul Hotel” firma sahibinin öldürülmesinin ardından tamamlanamadı.

11/05/2023 13:41
32 yıldır tamamlanamayan otel inşaatı yeniden başladı

Yıllar boyunca kaba inşaat halinde kalan yapı için şirket yönetimi geçtiğimiz günlerde Çevre Bakanlığı’na başvurdu. Yapı kayıt belgesi alan şirket inşaata yeniden başladı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, projeye karşı açılan davalarda Danıştay’ın yapı ruhsatını iptal etmesine karşın şirket yeni bir ruhsat temin etmedi. Bunun üzerine inşaat Sarıyer Belediyesi’nce mühürlendi.

Mühürlü inşaatta çalışmalar devam ederken Kuzey Ormanları Savunması sözcüsü Başar Alipaça, inşaata tepki gösterdi. Alipaça, “Kaba inşaat halinde kaldığı için inşaatın demirleri normal bir binaya göre daha fazla yıpranmış durumda. Bina ömrünü tamamlamış ve tehlike saçıyor. İnşaat ormanın ortasında olması itibarıyla da kabul edilebilir değil” dedi.

Sarıyer Belediyesi, 2004’te Uran Holding’e yazı göndererek ya yeni bir imar planının yapılıp inşaatın bitirilmesini ya da yıkılmasını istemişti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.