30 yıl aradan sonra ilk kez Rusya'ya direk uçuşlara başladı

Rusya ve Myanmar 30 yıllık aradan sonra ilk kez karşılıklı uçuşlara yeniden başladı. Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın açıklamasına göre, Myanmar Airways International, ilk düzenli uçuşunu Novosibirsk’e yaptı.

10/09/2023 00:25
30 yıl aradan sonra ilk kez Rusya'ya direk uçuşlara başladı

Böylece Rusya ve Myanmar, 30 yıllık aradan sonra resmen düzenli uçuşlara yeniden başlamış oldu. Myanmar Airways, Yangon-Mandalay-Novosibirsk rotasında uçuş gerçekleştiriyor.

Bu uçuşların başlaması, tatilini Güneydoğu Asya'da yapmayı tercih eden Rus turistler için ek fırsatlar yaratacak. Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, iş bağlantılarının geliştirilmesine ve iki ülke arasındaki ticarete de önemli katkıda bulunacağını belirtti.

Uçuşlar haftada iki kez gerçekleştirilecek

Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Ağustos ayının sonunda Myanmar Airways International'a bu rotada uçma izni verdi. Myanmar, Rusya'nın direkt uçuş yaptığı 38'inci ülke oldu.

Bu yılın temmuz ayından 2024 yılının haziran ayına kadar Myanmar'a turizm veya iş amacıyla gelen Ruslar, bu ülkede 30 güne kadar vizesiz kalabiliyor. İki ülke arasında düzenli direkt uçuşlar Sovyetler Birliği döneminde başlamış ve 90'ların başında sonlandırılmıştı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.