220 turist indirdi... Kapadokya'ya sezonun ikinci uçağı Moldova'dan geldi

Moldova Hava Yolları'nın Moldova'dan 220 turisti taşıyan uçağı, direkt uçuşla Nevşehir Kapadokya bölgesine geldi.

03/04/2022 22:21
220 turist indirdi... Kapadokya'ya sezonun ikinci uçağı Moldova'dan geldi

Bulgaristan'ın Varna kentinden geçtiğimiz ay 120 kişilik turisti taşıyan uçağın Nevşehir Kapadokya bölgesine charter uçuşlarını gerçekleştirmesinin ardından, bugün de Moldova'nın başkenti Kişinev'den Nevşehir Kapadokya bölgesine charter uçuşlarının ilki gerçekleştirildi.

Moldova Hava Yolları'nın Moldova'dan 220 turisti taşıyan uçağı, direkt uçuşla Nevşehir Kapadokya bölgesine geldi. Royal Anatolia organizasyonuyla Nevşehir’deki Kapadokya Havalimanına gelen turist kafilesi, uçaktan inişlerinde çiçeklerle karışılandı. Royal Balloon Yönetim Kurulu Başkanı ve Romanya'nın Nevşehir Fahri Konsolosu Mehmet Dinler, Moldavan’dan Kapadokya’ya direkt uçuş sayesinde bölgeye gelecek turist sayısının artacağını belirtti.

Moldovalı turistler bölgede 3 gün tatil yapacak

Dinler, Fib Haber'de yer alan haberde, “Bizim varlık nedenimiz olan bu topraklara çok şey borçluyuz. Kapadokya için üretmeye devam edeceğiz. Moldova henüz bölgemiz için yeni bir pazar. Üç gün boyunca misafirlerimize bölgeyi en iyi şekilde dolu dolu anlatmaya çalışacağız" dedi.

Bölgede 3 gün tatil yapacak olan Moldovalı turistler, pasaport kontrolünün ardından kendilerini tatil yapacakları konaklama tesislerine taşıyacak araçlarla havalimanından ayrıldı. Moldovya'dan daha öncesinde gelmesi planlanan uçuşlar, Ukrayna savaşı nedeniyle iptal edilmişti.

Öte yandan Bulgaristan'dan Nevşehir Kapadokya bölgesine yaz boyu tarifesiz olarak charter uçuşlarının devam edeceği belirtildi. Kapadokya urizmine çok büyük katkı sağlayacağına inandığımız direk uçuşların, Moldova'nın başkenti Kişine, Bulgaristan'ın Sofya ve diğer illeriyle yakın gelecekte diğer ülkelerden de yapılması bekleniyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.