2023'ün en pahalı uçak bileti 156 Bin 532 Lira'ya satıldı

Türkiye'de 2023’ün en pahalı uçak bileti İstanbul-New York uçuşunda 156 Bin 532 Lira'ya satıldı. En ucuz uçak bileti ise 249 liraya İzmir-Trabzon uçuşunda alıcı buldu. En ucuz uçak bileti şubat, mart ve nisanda satılırken Türkiye’de en çok sevilen şehirler yine Antalya ve İzmir oldu.

11/01/2024 23:44
2023'ün en pahalı uçak bileti 156 Bin 532 Lira'ya satıldı

Bir çevrimiçi seyahat platformunun hazırladığı seyahat raporunda yılın en pahalı uçak bileti 156 Bin 532 Lira'ya İstanbul-New York gidiş-dönüş uçuşunda satıldı. Dış hatlarda en pahalı tek yön uçak bileti ise Kuala Lumpur-İstanbul destinasyonunda 93 Bin 653 Lira'ya alıcı buldu.

İç hatlarda, en pahalı tek yön uçak bileti 8 Bin 899 Lira'ya Gaziantep-İzmir, en pahalı gidiş-dönüş uçak bileti ise İstanbul-Antalya destinasyonunda 9 Bin 241 Lira'ya satıldı.

EN UCUZ UÇAK BİLETİ ŞUBAT, MART VE NİSANDA SATILDI

Seyahat platformunun raporundaki verilerden hareketle yılın en ucuz dış hat uçak bileti İstanbul-Tahran rotası için satıldı. Tek yön uçak bileti 263 Lira'ya, gidiş-dönüş uçak bileti ise bin 418 Lira'ya alıcı buldu.

İç hatlarda en ucuz tek yön uçak bileti 249 Lira ile İzmir-Trabzon rotası için satılırken en ucuz iç hat gidiş-dönüş uçak bileti ise, 598 Lira'ya satılan Antalya-İzmir bileti oldu.

Uçmak için en ucuz aylar şubat, mart ve nisan olurken, uçak biletlerinin en pahalı olduğu dönemler de iç hatlarda eylül, dış hatlarda ağustos olarak belirlendi.

EN SEVİLEN ŞEHİRLER YİNE ANTALYA VE İZMİR OLDU

Raporda en sevilen şehirlerde geçen yıllardaki yerini koruyan Antalya ve İzmir’in yanına Trabzon eklendi. Sıralamayı İstanbul, Adana, Gaziantep ve Diyarbakır takip etti. Dış hatlarda ise yine Tahran ve Bakü başı çekerken Moskova en favori şehirler arasında 3. olarak yerini aldı. Onu Taşkent ve Berlin izledi.

Öğrenciler 2023’te iç hatlarda en çok İstanbul, İzmir, Antalya, Adana ve Diyarbakır’a; dış hatlarda Bakü, Düsseldorf, Amsterdam, Berlin ve Köln’e uçtu. Çiftlerin ve çocuklu ailelerin tercihi iç hatlarda İstanbul, dış hatlarda ise Tahran oldu.

65 YAŞ ÜZERİ EN ÇOK NEREYE UÇTU?

65 yaş üzeri kullanıcı grubu da iç hatlarda en çok İstanbul, İzmir ve Ankara; dış hatlarda ise Düsseldorf, Stuttgart ve Hamburg’a uçtu. Oregon'dan Kaliforniya'ya giden uçak kalkıştan yaklaşık 35 dakika sonra acil iniş yapmak zorunda kalırken, gövdeden bir parçanın koptuğu bölümde yolcu bulunmadığı bilgisi verilmişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.