2022’de seyahat nasıl şekillenecek?

American Express, 2022 Küresel Seyahat Eğilimleri Raporu'nda, insanların geçen yıla göre daha fazla seyahat beklediğini ve 2022’de tipik bir pandemi öncesi yıla kıyasla daha fazla veya aynı parayı seyahate harcamayı planladığını söylüyor.

27/03/2022 21:44
2022’de seyahat nasıl şekillenecek?

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, Meksika, Japonya, Hindistan ve Birleşik Krallık’tan gelen verilere dayanan sonuçlara göre; tüketiciler sevdikleri insanları ve yerleri görmek, önemli yaşam olaylarını kutlamak, dilek listesi gezilerine çıkmak, yüz yüze etkinlikler deneyimlemek ve daha fazla sağlık ve öz bakım aramak için seyahat edecek.

Rapora göre, katılımcıların yüzde 74’ü daha sonra iptal etmek veya değiştirmek zorunda kalsalar bile 2022 için bir seyahat rezervasyonu yapmaya istekli. Bu, geçen yıl yüzde 56’dan arttı. Ankete katılanların yüzde 62’si 2022’de 2-4 seyahate çıkmayı ve yüzde 76’sı 2022’de 2021’de olduğundan daha fazla aile ile seyahat etmeyi planlıyor.

2022 Global Travel Trends Report’da bazı detaylara vurgu yapıldı:

– Turistler, yerel toplulukları desteklemeye öncelik veren markalar arıyor: Ankete katılanların yüzde 81’i, kendilerini yerel kültüre kaptırabilecekleri destinasyonları ziyaret etmek istiyor.

–Ankete katılanların yüzde 55’i bu yıl hayatlarında bir kez tatil rezervasyonu yapmak istiyor; özellikle Millennials (yüzde 67) ve Z Kuşağı (yüzde 65).

– Eğlence dönüşü olarak, kişisel etkinliklere bağlı geziler de var: Ankete katılanların yüzde 56’sı, geçen yıl büyük eğlence etkinlikleri için seyahat etmeyi bıraktıklarını, ancak bu yıl bu tür etkinliklere geri dönmeyi planladıklarını belirtti.

–Ankete katılanların yüzde 56’sı, geçen yıl büyük eğlence etkinlikleri için seyahat etmeyi bıraktıklarını, ancak bu yıl bu tür etkinliklere geri dönmeyi planladıklarını belirtti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.