17 Rus seyahat acentesi Kapadokya'yı gezdi

Rusya’nın farklı şehirlerinden gelen 17 tane acente yetkilisi bir hafta boyunca Sabtour seyahat acentesinin misafiri olarak İstanbul, Kayseri ve Kapadokya’da tarihi ve turistik yerleri gezdi.

19/10/2021 23:55
17 Rus seyahat acentesi Kapadokya'yı gezdi

2022 yılı turizm hedefleri kapsamında Rusya’nın çeşitli bölgelerinden gelen 17 acenteci TÜRSAB Kapadokya BTK Başkanı Talip Aldemir ev sahipliğinde Cappadocia Inn otelde bir araya geldi.

Kapadokya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Talip Aldemir’in organize ettiği akşam yemeğine Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, TÜRSAB Kapadokya BTK Başkanı Talip Aldemir, Sabtour yetkilileri Refail Ekberov ile Nezih Hacıalioğlu, Turizmci İsmail Sucu ve 17 Rus Acente yetkilisi katıldı.

Hem Rusya için, hem de Türkiye için güzel bir birliktelik sağladık 

TÜRSAB Kapadokya BTK Başkanı Talip Aldemir yaptığı açıklamada, “Bizler hem Rusya’daki hem de ülkemizdeki seyahat acenteleri olarak hem ülkelerimizin tanıtım elçileriyiz, hem de ülkelerimize çok ciddi maddi katkı sağlayan sektörün temsilcileriyiz.

Bu konuda hem Rusya için hem de Türkiye için güzel bir birlikteliği sağladık. Ülkemize gelen Rus misafirlerimize teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum. Bu organizasyonda emeği geçen Sabtour yetkililerine çok teşekkür ediyorum.

Diğer taraftan katılımlarından dolayı Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici’ye özellikle minnettar olduğumuzu ifade ediyorum. Zira bu tarz toplantılarda ve tanıtımlarda bizi yalnız bırakmayıp sürekli zaman ayırarak bizimle dertlendikleri için şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Rusya’dan gelecek misafirlerimizi ağırlamak bizi mutlu edecek 

2022 sezonu ve genel turizm konularının istişare edildiği yemekte konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici de, “Sizler sayesinde Rusya’dan gelecek misafirlerimizi ağırlamak bizi mutlu edecek. Buradaki yansımaların doğru planlamayla, özellikle satış sistemiyle doğru orantılı desteklerinizi bekliyoruz. Biz Rus pazarında eski sayılmayız. Yoğun olarak çalışmaktayız.

Hem Rusya’daki bütün programlara katılarak daha fazla tanıtım yapmaya çalışıyoruz. Moskova’da ki Türk yılı programından sonra Rus misafirlerimizi daha fazla ağırlamaya başladık bölge olarak. Bu sayının artarak devam etmesini arzu ediyoruz. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.