13. Uluslararası Turizm Karikatürleri yarışması ödül töreni 26 Kasım’da

Ana teması “Turizm Çalışanları” olan 13. Uluslararası Turizm Karikatürleri yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri 26 Kasım’da düzenlenecek törenle verilecek.

24/11/2021 14:31
13. Uluslararası Turizm Karikatürleri yarışması ödül töreni 26 Kasım’da

Anatolia Turizm Akademisi tarafından Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 13’üncü Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ödül töreni İstanbul Kağıthane’deki Four Points by Sheraton Otel’de yapılacak.

2009 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışma, dünya genelinde alanındaki tek karikatür yarışması olarak biliniyor.

Yarışma 2014 yılından bu yana farklı alt temalar belirlenerek düzenleniyor 

Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması 2014 yılından bu yana farklı alt temalar belirlenerek düzenleniyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen yarışmalarda; “Her Şey Dahil Sistemi”, “Turizm ve Barış”, “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi”, “Dünden Bugüne Tatiller”, “Seyahat Anıları”, “Havalimanı” ve “Covit’19 ve Turizm” temalarında binlerce karikatür çizildi.

Çizgilerle turizm çalışanları

Bu yıl 13’üncü Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na karikatürcüler, “turizm sektörü çalışanları” olarak animasyon ve eğlence görevlileri, aşçı, aşçıbaşı, bagaj görevlisi, barmen, bellboy, bilet satış görevlileri, bulaşıkhane görevlileri, cankurtaran, çamaşırhane görevlileri, doorman, garson, havalimanı görevlileri, host-hostes, housekeeper, kasiyer, kat hizmetleri görevlisi, komi, kurvaziyer görevlileri, marina

görevlileri, muhasebe görevlileri, mutfak görevlileri,  müze ve örenyeri görevlileri, otel müdürü, resepsiyonist, restoran müdürü, rezervasyon görevlileri, seyahat acentası görevlileri, sivil havacılık kabin görevlileri, şoförler (otobüs, transfer aracı, vb.), teknik hizmetler görevlileri, turist rehberleri, uçak pilotları, yiyecek & içecek müdürü, vd. olmak üzere turizmle ilgili bütün alanlardaki çalışanları içeren yarışmaya 50 ülkeden 265 çizer 588 eser ile katıldı.

Her yıl bir tema

Yarışmanın ana sponsoru Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın turizm sektörünün gündemini takip eden bir yarışma olarak dikkati çektiğini, bu bağlamda geçtiğimiz yıllarda “Her Şey Dahil Sistemi”, “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” ve “Covit’19 ve Turizm” gibi sektörün gündeminden düşmeyen konuların yarışma teması olarak seçildiğini söyledi.

Çelikkanat, yarışmada bu yıl “turizm çalışanları”nın tema olarak seçilmesinin çok önemli olduğunu söyleyerek; turizm çalışanları turizm sektörünün en önemli ve vazgeçilmez aktörleri olduğunu vurguladı.

Tanıtım aracı

Yarışmanın koordinatörü Anatolia Turizm Akademisi Koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak ise Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın on üç yıldır düzenlendiğini ve karikatür sanatı camiasında Türkiye’nin sanat yönüyle tanınmasına önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.

Kozak, “Yarışmada turizm çalışanlarının dünyada ilk kez bir karikatür yarışmasında tema olarak seçilmesinin ve böyle bir yarışmanın da Türkiye’de düzenleniyor olması, önemlidir,” dedi.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.