10 binin üzerinde sertifikalı turizm paydaşı var... Güvenli Turizm Sertifikası devam edecek

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nın kalıcı hale getirilmesi için çalışmalar yürüteceklerini söyledi.  

12/06/2021 13:22
10 binin üzerinde sertifikalı turizm paydaşı var... Güvenli Turizm Sertifikası devam edecek

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, pandemi sürecinde hayata geçirdikleri Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı'nın kalıcı hale getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Sertifika programı sayesinde sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağladıklarını dile getiren Alpaslan, otellerden havalimanları ve seyahat acentelerine kadar sertifika programını uyguladıklarını söyledi.

"10 BİNİN ÜZERİNDE SERTİFİKALI TURİZM PAYDAŞI VAR"

Alpaslan, "Bugün itibarıyla 10 binin üzerinde sertifikalı turizm paydaşı var. 5 binin üzerinde otelimiz sertifika almış durumda. 30 oda üzerindeki tüm otellere bunu zorunlu kıldık. Bunu kalıcı hale getireceğiz. Kovid-19'dan kurtulsak bile dünya eski dünya olmayacak. Turizm, tatil yapma alışkanlıkları değişecek" dedi. 

Salgın sürecinde insanların tatil yapmanın, gezmenin önemini tekrar gördüğünü anlatan Alpaslan, "Salgının belirli düzeye inmesiyle turizmde hareketlilik yoğun olarak devam edecek. Bu yeni döneme ilişkin gerek ülke gerek turizm yatırımcıları olarak önlemlerimizi almalıyız" diye konuştu.

Alpaslan, turizm sektörünün çevre konusunda çok fazla duyarlı olması gerektiği, yatırımlarına "sürdürülebilirlik ve çevreye duyarlılık" kavramlarını öne çıkarması gerektiği mesajını verdi. (ANKA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir