1 milyon 100 bin kişi için sevindiren haber... Turizmde çalışma sezonu uzayabilir

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Son 10 yıla baktığımız zaman Kasım ve Aralık aylarının en hareketli dönemine döneceğinin sinyalini alıyoruz. Kasım ve Aralık çok hareketli olabilir. Turizmde çalışan kişi sayısı şu anda 1 milyon 100 bin kişi. Ekim-Kasım’da işten çıkarma dönemi uzayabilir” dedi.

05/09/2022 22:28
1 milyon 100 bin kişi için sevindiren haber... Turizmde çalışma sezonu uzayabilir

Turizm kenti Antalya’ya bu yıl şu ana kadar 9 milyon 200 bin turist hava yolu ile giriş yaptı. Sezon öncesinde, pandemi öncesi rakamları yakalamak içim yola çıkan turizmcilerin rakamlar karşısında yüzleri gülüyor. 700 bin yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük Turizm destinasyonu Antalya’da gözler yeniden 12 ay turizme çevrildi.

Turizm rakamlarını değerlendiren TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Hemen herkesin gözü şu anda Kovid rakamları ve Enerji fiyatlarında. Ancak son 10 yıla baktığımız zaman Kasım ve Aralık aylarının en hareketli dönemine geri döneceğinin sinyalini alıyoruz.

Kasım ve Aralık çok hareketli olabilir. Yerli tatilci için indirimli Tatil düşük sezonlarda her zaman oluyor. Her kesime uygun fiyatlar oluyor. Şu ana kadar 9 milyon 200 bin turist geldi. Eylül ve Ekim dolulukları devam ederse bunun 12 milyona doğru gideceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.