Ziya Turgut, Hyatt Place Chelsea New York Hotel'de

New York'ta turizm ve otelcilik sektöründe ülkemizi 10 yıldır başarıyla temsil eden Ziya Turgut, yeni açılan Hyatt Place Chelsea New York Hoteli'ne Yiyecek ve İçecek Direktörü  ve Mutfak Direktörü olarak atandı. 

25/07/2022 22:55
Ziya Turgut, Hyatt Place Chelsea New York Hotel'de

Deneyimli bir ekip tarafından desteklenen Ziya Turgut, Breakfast Bar, The Market ve tesis bünyesindeki füzyon tarzı bir menü sunan restoran ve bar The Placery dahil olmak üzere tüm F&B operasyonlarını yönetecek. Ayrıca Ziya Turgut, bu yaz açılacak olan ve yıl boyunca açık olan Craft Cocktail bar The Terrace'ın operasyonlarını yönetecek.

Şef Turgut, yemek tutkusunu ilk kez çocukken İstanbul - Kapalıçarşı'da restoran işleten babasından öğrenerek keşfetti. Turgut, küçük yaşlardan itibaren babasına taze füzyon mutfakları hazırlamasında yardımcı oldu. Ziya Turgut, kariyerine profesyonel olarak Ritz Carlton'da sunucu olarak başladı ve burada eşi görülmemiş yemek deneyimleri yaratmak için doğal bir yetenek keşfetti. 

Marmara Üniversitesi Otelcilik İşletmeciliği bölümünden mezun olan Ziya Turgut, çalışma hayatı boyunca Hilton New York Fashion District, Hyatt Herald Square New York, The Benjamin Hotel, Delano South Beach, The Williamsburg Oteli'nin de arasında bulunduğu çok sayıda tesiste çalıştı.  Ziya Turgut son olarak, The Gansevoort Meatpacking NYC'deki yiyecek ve içecek operasyonlarının, Covid-19 pandemisi sırasında geçici olarak kapatıldıktan sonra yeniden açılmasına nezaret etti.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.