Zengin Ruslar için kış tatillinin en popüler rotaları açıklandı

Rusya Yöneticiler Derneği tarafından yapılan anketler, ülkedeki şirketlerde üst düzey yöneticiler için en popüler kış tatili destinasyonlarını belirledi.

11/02/2023 14:25
Zengin Ruslar için kış tatillinin en popüler rotaları açıklandı

Yerel ve uluslararası şirketlerde önemli görevlerde bulunan ve Rusya’da çalışan üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, yüksek gelirli Rusların yüzde 26 ile dörtte birinin kış aylarında Rusya’da tatil yapmayı tercih ettiği ortaya çıkarken, katılımcıların yüze 21’inin ise kış tatillerini Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) geçirdiği açıklandı.

Üst düzey yöneticilerin yüzde 16’sı Tayland ve Mısır tatillerini tercih ederken, Türkiye ise yüzde 5’lik paya sahip oldu. Türkrus'ta yer alan habere göre, iklimin yüzde 39’luk bir kesim için kış tatili destinasyonu seçerken en önemli kriter olduğu gözlemlenirken, ankete katılanların yüzde 17’si ise fiyatın belirleyici olduğunu söyledi.

Tatil seçerken en önemli ölçüt ne? 

Varlıklı turistlerin yüzde 9’u için bir destinasyon seçerken ana argüman cazibe merkezleri olurken, güvenlik, katılımcıların yüzde 16’sı için en önemli öncelik olarak öne çıktı. Anket katılımcılarının geri kalanı ise uçuş süresinin ve ev sahibi ülkede Ruslara yönelik tutumun tercihlerde önemli olduğunu aktardı.

Katılımcıların yüzde 60’ı tatil harcamalarında kesintiye gitmezken, dörtte biri bir yıl öncesine göre daha fazla harcama yaptıklarını ve sadece yüzde 16’sı bu kış tatil harcamalarını azalttıklarını söyledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.