Yurtdışında tanıtım yetersiz... 14 kruvaziyer gemisi İzmir rotasını iptal etti

Gelişmenin üzüntü verici olduğunu belirten Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, “Bizim bir türlü beceremediğimiz İzmir’in yurt dışında tanıtımını, buraya gelip kenti gezen ve hayran kalan turistler yapıyordu. Kruvaziyerlerin iptali çok büyük bir kayıp, talihsizliktir" dedi.

21/11/2022 12:09
Yurtdışında tanıtım yetersiz... 14 kruvaziyer gemisi İzmir rotasını iptal etti

Geçmiş yıllarda İzmir Ticaret Odası’nın ayakbastı paralarını ödediğini hatırlatan Tercan, “Bu ve buna benzer çözümler düşünülmeli. Bu noktada en büyük görev de bir türlü harekete geçiremediğimiz yerel yönetimlere ve kent dinamiklerine düşüyor. İzmir yurt dışında tanınmadığını yıllardır anlatmaktan yorulduk.

İzmir kendini sosyal medyadan ziyade, fuarlara etkili katılımlarla, direkt uçak olan ülke ve şehirlerin gazete ve dergilerinde reklamlarla, bu gazete ve dergi yöneticilerini ağırlayarak, birebir ilişkileri güçlendirerek tanıtmalı. Tüm İzmir, somut hedef olan yılda 5 milyon turist hedefine odaklanmalı” diye konuştu.

Doğru davranışlar sergilendiği zaman 5 milyon hedefinin bir hayal olmadığını dile getiren Tercan, Milliyet'te yer alan haberde, “İzmir’in hiçbir eksiği yok, dolayısı ile hiçbir bahanesi olamaz” ifadelerini kullandı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.