Yunanistan’da kafe ve restoranlar yeniden açıldı

Yaz yaklaşırken günlük vaka sayıları 3 bin civarında değişen Yunanistan, normalleşme adımlarına bir yenisini daha ekledi.

04/05/2021 00:44
Yunanistan’da kafe ve restoranlar yeniden açıldı

Ülkede, aylardır sadece paket servis ve evlere servis hizmeti veren kafe, bar ve lokantalar tekrar açıldı. Altı aylık kısıtlamanın ardından yasaklar kalkarken Yunanistan halkı güzel havanın tadını çıkararak kafe ve restoranlara akın etti.

Yunanistan’da altı aylık kısıtlamanın ardından kafe bar ve lokantalar müşterilerini tekrar kabul etmeye başladı. Güzel havayı ve Paskalyayı da fırsat bilen Atinalılar daha ilk günden tüm masaları doldurdu.

İŞLETMECİLER CİROLARIN DÜŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

İşletmeciler halkın gösterdiği ilgiden memnun ancak çekinceler devam ediyor. İşletmeciler, çok uzun zamandır evde kapalı kalan insanların ilk gün heyecanı ile dışarı çıktığından ve bir hafta sonra bu kalabalığın bulunamayacağından endişeli. Tüm tedbirler ve normalleşme adımlarına rağmen pandemi öncesi turist sayısına ulaşılamayacağı ve ciroların düşük olacağı endişesi de hakim.

Kısıtlamalar çerçevesinde, müşteriler şimdilik sadece dış mekanlardaki masalarda ağırlanacak. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra masalarda en fazla altı kişi bulunmasına ilişkin bir kısıtlama da olacak.

AYAKTA MÜŞTERİ VE MÜZİK YOK

Ayakta müşteriye hizmet verilmeyecek, sadece masalarda oturan müşterilere servis yapılacak. Böylelikle toplam müşteri sayısı da kontrol altında tutulacak.

Yeni normalde yasaklananlar arasında müzik de var. Müşterilerin birbirlerine yaklaşarak, yüksek sesle konuşmasına ve virüsün sosyal mesafeyi aşarak yayılmasına neden olacağı gerekçesi ile işletmelerde müzik de yasak olacak.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir