Yasaklı İranlı şarkıcının Van konserinde izdiham... Cam kapılar patladı

İran'a girişi yasaklı olan ünlü şarkıcı Moein'in Van'da düzenlenen konseri öncesinde gerginlik yaşandı. Binlerce İranlı turist, konseri izlemek için salon önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Birçok İranlı konser öncesi ezilme tehlikesi yaşadı.

15/04/2024 14:07
Yasaklı İranlı şarkıcının Van konserinde izdiham... Cam kapılar patladı

İran'da en çok dinlenen şarkıcı Moein, Van'da konser verdi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüs yerleşkesindeki kapalı spor salonunda sahne alan İranlı şarkıcı Moein konseri için polis ve özel güvenlik görevlileri alanda yoğun güvenlik önlemi aldı.

Van'da bulunan ve konser için gelen binlerce İranlı konserden saatler öncesinden salona girmek için uzun kuyruklar oluşturdu. TV100'ün haberine göre, konser alanına girmek için saatlerce kapıda bekleyen İranlılar, konserin yapılacağı salonun önünde izdiham oluşturdu.

Yaşanan izdiham ile birlikte biranda cam kapıya yüklenen İranlıların, içeri girmeye çalıştıkları sırada cam kapılar yerle bir oldu. Tehlikeye aldırış etmeyen birçok İranlı, bu sırada ezilme tehlikesi yaşadı. Basına kapalı olan konserde Moein, şarkılarını çok sayıda hayranı eşliğinde seslendirdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.