Wyndham Hotels, Avrupa’nın tanınmış otel markasını satın aldı

Wyndham Hotels & Resorts, Avrupa’nın tanınmış otel markası Vienna House'u 44 Milyon Euro (44 Milyon Dolar) bedel ile satın aldığını duyurdu.

09/09/2022 12:15
Wyndham Hotels, Avrupa’nın tanınmış otel markasını satın aldı

95’in üzerinde ülkede bulunan yaklaşık 9 bin oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi Wyndham Hotels & Resorts, Vienna House markasını 44 Milyon Euro (44 Milyon Dolar) bedel ile satın aldığını duyurdu. Böylece, Wyndham’ın üst ve orta segmentteki portföyüne yaklaşık 40 otel ve 6 binden fazla oda eklendi.

Wyndham, Vienna House’ı Avrupa’nın önde gelen otel işletmecilerinden olan ve aynı zamanda uzun süredir Wyndham’ın franchise ortakları arasında yer alan, Berlin merkezli HR Group’tan satın aldı. HR Group, Wyndham ile yaptığı uzun vadeli franchise anlaşmaları kapsamında mevcut Vienna House otellerinin mülkiyet veya leasing haklarına ve işletmesine sahip olmayı sürdürecek.

Wyndham’ın portföyüne eklenen otellerden 28’i Almanya’da bulunuyor 

Wyndham, attığı bu adım ile, Vienna House markasını pazarlama hacmi ve franchise alanındaki uzmanlığı sayesinde büyütürken, HR Group da Avrupa’daki stratejik gayrimenkullerin sahibi ve işletmecisi olarak kendi uzmanlık alanlarına odaklanabilecek. Anlaşmanın imza süreçlerinin tamamlanmasının ardından Vienna House markası Vienna House by Wyndham adını alacak ve Wyndham’ın tanınmış markalardan oluşan portföyüne katılacak.

Markanın satın alınmasıyla birlikte Wyndham’ın portföyüne eklenen otellerden 28’i Almanya’da bulunuyor ve böylece Wyndham’ın, toplamda 19 binden fazla odaya sahip olan 120 franchise otelinin bulunduğu, Avrupa’daki en büyük pazarlarından biri olan bu ülke ve çevresindeki ülkelerdeki varlığı güçlenmiş oluyor. Wyndham’ın, Avrupa’daki mevcut varlığıyla birlikte, bölge genelinde 30’un üzerinde ülkede bulunan 400’den fazla oteli, iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere daha da geniş bir yelpazede markalı otellerde konaklama seçenekleri sunacak.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.