Wyndham Garden Hotel, Çambaşı Yaylası'nda açılıyor

Ordu turizmine yeni bir marka geliyor. Çambaşı Wyndham Garden Otel 15 Mart Pazartesi günü açılıyor.

13/03/2024 22:39
Wyndham Garden Hotel, Çambaşı Yaylası'nda açılıyor

Çambaşı Wyndham Garden Otel, 9 Mart 2024 tarihinde 12. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Otel, kayak tesisinin merkezindeki muhteşem kar manzarasıyla ortaklarını ağırladı. Katılan ve katılamayan tüm ortaklar, müşterek kararlar alarak gelecek için yol haritasını belirledi. Otel, 15 Mart'tan itibaren misafir kabul etmeye başlayacak.

2010'da atılan kayak tesisi fikirleriyle başlayan serüven, 2012'de şirketin resmen kurulmasıyla somut bir şekil aldı. 2016 yılında gerçekleşen ilk genel kurul ile birlikte, Şirketin önemli kilometre taşlarından biri daha kaydedilmiş oldu. 2018'de, devletten 49 yıllığına arazi kiralama hakkı elde edilmesiyle, şirketin geleceği için önemli bir adım atıldı.

Otel inşaatı 2019 yılında başladı

2019 yılında başlanan otel inşaatı, 12 bin m² kapalı alana ve 80 odalı, 160 yataklı bir yapı olarak planlandı. Ancak 2022'de yapılan eklemelerle birlikte, arazi genişletilerek yatak sayısı 350'ye çıkarıldı. Şirket, 49 yıllık süre içinde 600 yatak kapasitesine ulaşma iznini alarak, bu hedefe emin adımlarla ilerledi. Vergiler, ihale tutarları ve diğer ödemeler, turizm bakanlığına, orman işletmelerine ve diğer kurumlara yapıldı. Şirketin, talebe göre oda ve yatak sayısını artırma esnekliği bulunmaktadır.

2012'de 29 ortakla kurulan şirket, zaman içinde büyük değişimler yaşadı ve günümüzde 21 ortaklı bir yapıya sahip oldu. Büyük destek gördükleri Büyükşehir Belediye İştiraki ORBEL, başlangıçta %33'lük bir oranla katıldı ve sürekli desteklerini sürdürdü. Zamanla bu oran %2'nin altına düşse de, belediyenin katkıları devam etti.

Çambaşı yeni bir döneme adım attı

Çambaşı Wyndham Garden'ın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak, başarısında emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Özellikle, başlangıçtan itibaren desteklerini esirgemeyen mimar Ahmet Tercan'a, valilere, milletvekillerine, belediye başkanlarına, bürokratlara, çalışanlara ve diğer paydaşlara minnettarım. Ordu'nun turizm ve istihdamına önemli katkılar sağlayan tüm fedakâr ortaklara ve destekçilere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.