VE Hotels Kapadokya hizmete girdi

Nevşehir’de uzun yıllardır Öğretmenevi olarak hizmet veren tarihi bina restore edildi. Restorasyonu tamamlanan bina, “VE Hotels Kapadokya” ismiyle Vilayetler Birliğine ait bir kuruluş olarak hizmet vermeye başladı.

24/10/2023 13:03
VE Hotels Kapadokya hizmete girdi

Muhteşem restoranı, kafeteryası ve oteliyle 7’den 70’e herkese hizmet veren VE Hotels Kapadokya, restoranında menüsüyle ve fiyatlarıyla dikkat çekiyor. 1928 yılında Mekteb-i Cumhuriye olarak yapılan ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunca tescilli olan iki katlı tarihi taş bina, yaklaşık 100 yıldır sayısız hatıraya ve tarihe şahitlik ediyor.

Yapıldığı günden bu yana çeşitli amaçlar için kullanıma sunulan bina, son olarak tarihi yapısına zarar verilmeden restore edilerek, Vilayetler Birliği işletmesinde “VE Hotels Kapadokya” adıyla 7’den 70’e her kesimden vatandaşa hizmet vermeyi amaçlıyor. Toplamda 1650 metrekare alanda hizmet veren VE Hotels Kapadokya’nın 500 metrekarelik alanı misafirlerini konaklama kısmı olarak karşılıyor.

24 ODAYLA HİZMET VERİYOR

Konaklama kısmında 11 adet tek kişilik 15 metrekarelik, 12 adet çift kişilik 23 metrekarelik ve 1 adet de 27 metrekarelik suit oda yer alıyor. VE Hotels Kapadokya, odalarında mini bar, internet, klima, televizyon, sıcak su, karşılama seti ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlayarak, rahatını sağlamayı hedefliyor.

Otelin yaklaşık 100 yıllık tarihi yapısına zarar verilmeden yapılan bahçe düzenlemesi de göz dolduruyor. 600 metrekarelik geniş ve ferah bir alanda bahçe ve otoparka sahip olan VE Hotels Kapadokya’da yaz sezonunda davet, nişan ve düğün gibi organizasyonlar da yapılacak.

Ayrıca, otelin açık alan kafeteryası da bulunuyor. Kayaşehir manzaralı kafeterya, misafirlerine kendini Kapadokya’nın merkezinde olduğunu tekrar tekrar hatırlatacak bir görsel şölen sunuyor. Özellikle Kayaşehir’in süslü bir gerdanlık gibi göründüğü akşam saatlerinde misafirler kendini bir peri masalında buluyor.

RESTORANDA EŞSİZ LEZZETLER BULUNUYOR

Geniş alanda yer alan VE Hotels Kapadokya’nın kapalı cam alanda ambiyansı iştah açacak restoran bölümü de misafirlerini cezbediyor. Her kesimden insana hitap eden restoranda birbirinden farklı lezzetler alakart olarak sunulurken, normal menü de bulunuyor.

Bunlara ek olarak, yakın zamanda restoranda dışardan gelen misafirler için hafta sonlarına özel serpme açık büfe kahvaltı da verilmesi planlanıyor. 

KAYAŞEHİR’E YÜRÜME MESAFESİNDE

Nevşehir’in en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı'nda yer alan otel, en yakın turistik gezi yeri olan Kayaşehir’e yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca VE Hotels Kapadokya, Nevşehir’in merkezinde bulunması dolayısıyla avantajlı konumuyla turistik ilçe, belde, havaalanı ve otogara da yakın bir lokasyonda yer alıyor.

Otel, Ürgüp’e 21 kilometre, Avanos’a 18 kilometre, Göreme’ye 13 kilometre, Kapadokya Havalimanı’na 30 kilometre, otogara ise 6 kilometrelik bir mesafede buluyor.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.