Vali Yazıcı Antalya'ya gelen turist sayısını açıkladı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 26 Ekim itibariyle Antalya’ya havalimanı üzerinden 12 milyon 545 bin turistin geldiğini söyledi.

28/10/2022 13:06
Vali Yazıcı Antalya'ya gelen turist sayısını açıkladı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “26 Ekim itibariyle Antalya’ya uçakla gelen 12 milyon 545 bin turistimizi dünya standartları üzerinde ağırladık ve ağırlamaya devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar bu rakamı 13 milyonların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Vali Yazıcı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Denizi, kumu, güneşiyle, tabiki tarihi ve kültürüyle, aynı zamanda güzel insanlarıyla Antalyamız milyonları misafir itmeye devam edecek. Bu şehirde çiftçisinden, otelcisine, küçük esnafından iş adamına ve sanayicisine kadar turizm bilen bunun önemiyle birlikte ülkeye sağladığı katma değeri bilen insanlardan oluşan 2 milyon 620 bin kişi yaşıyor. Türk turizmine, Türkiye Cumhuriyeti bütcesine ciddi katkılar sunan bir şehirde yaşıyoruz.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya’nın İstanbul’un ardından Türkiye için önemli ikinci şehir olduğunu söyledi. Bahar, “Pandemiden sonra bunun etkisi çok daha fazla görüldü. ATSO Başkanı olduktan sonra 3’üncü fuarda konuşuyorum. Bu da Antalya’nın ne kadar dinamik bir şehir olduğunu gösteriyor” diye konuştu. (DHA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.