Akdeniz çanağındaki en kaliteli hizmeti veriyoruz

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Biz şehir olarak Akdeniz çanağındaki en kaliteli hizmeti veriyoruz. Turizm bu şehrin her zerresine işlemiş, bütün işler bir şekilde turizme çıkıyor. Bu yüzden turizm bizim gözbebeğimiz" dedi.

10/09/2022 13:49
Akdeniz çanağındaki en kaliteli hizmeti veriyoruz

Vali Ersin Yazıcı, Antalya İş İnsanları Meclisi tarafından düzenlenen İş Dünyası Buluşmaları'na katıldı. Turizmin dinamiklerinin değişmeye başladığını, deniz, kum güneşin dışında gastronomi, tarih, kültür ve mimari aradığını belirten Vali Yazıcı, "Biz de bunlara cevap vermeliyiz. Gastronomi, artık turizmin en baş aktörü oldu" dedi.

Vali Ersin Yazıcı bu yıl turizmin çok iyi bir ivme yakaladığını, halkın ve esnafın mutlu olduğunu söyledi. Vali Yazıcı, "Biz şehir olarak Akdeniz çanağındaki en kaliteli hizmeti veriyoruz. Turizm bu şehrin her zerresine işlemiş, bütün işler bir şekilde turizme çıkıyor. Bu yüzden turizm bizim gözbebeğimiz" dedi.

GASTRONOMİ BAŞ AKTÖR

Antalya'nın gastronomi noktasında büyük bir potansiyeli olduğunu ancak eksikliklerin olduğuna değinen Vali Yazıcı, bakıldığında turizmin dinamiklerinin değişmeye başladığını, deniz, kum güneşin dışında gastronomi, tarih, kültür ve mimari arandığını vurguladı. Vali Yazıcı, şöyle konuştu:

"Biz de bunlara cevap vermeliyiz. Gastronomi, artık turizmin en baş aktörü oldu. Biz de bir yerlere gittiğimizde seyahat ettiğimiz yerin lezzetlerini tatmak, gastronomisiyle buluşmak istiyoruz. Geçen yıl Meclis Başkanımız 20 kadar ülkenin meclis başkanı ve vekillerini Antalya'mızda ağırladık. Yemekte Türk mutfağına ait lezzetlerden oluşan bir menü vardı. Misafirlerin o kadar hoşuna gitti ki, yemekle ilgili sürekli sorular sordular.

BU ŞEHİR GASTRONOMİ TURİZMİNE ÇOK MÜSAİT

Bu şehir gastronomi turizmine çok müsait. Dolayısıyla bize ait olanı yani kültürümüzü sunduğumuzda bu, şehrimizi ve ülkemizi ziyaret eden misafirlerimizin de hoşuna gidiyor. Biz büyük bir millet büyük bir devletiz. Tarihimiz ve kültürümüz çok geniş.

Bu tarihi ve kültürel büyüklüğümüzü yemeklerimizle de misafirlerimize sunmalıyız. Bu kadar yoğun misafir ağırlayan turizmin başkenti Antalya'mızda da gastronomi ile ilgili bir eksiğimiz olduğu bir gerçek. Dünyanın her bir köşesinden deniz, kum, güneş için şehrimize gelen insanlara bölgemize ait ve kültürümüzün parçası olan lezzetleri tanıtmamız gerek." (DHA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.