Vali Yazıcı: 2023'te turizmde pik yılımız 2019'u geride bırakacağız

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 2 Kasım itibarı ile 12 milyon 767 bin misafir sayısına ulaştıklarını belirterek ''İnşallah önümüzdeki yıl turizmde pik yılımız olan 2019’u geride bırakacağız'' dedi.

06/11/2022 22:11
Vali Yazıcı: 2023'te turizmde pik yılımız 2019'u geride bırakacağız

Vali Ersin Yazıcı, Uluslararası Bisiklet Birliği ve TGA iş birliğinde 17-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası 2. UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya” bisiklet yarışlarının basın lansmanına katıldı.

"Antalya’ da turizmi 12 aya yaymak için en önemli alternatif sağlık ve spor turizmidir'' diyen Yazıcı,  şunları kaydetti:

''“Yılın 12 ayında da farklı kitleleri şehrimize çekelim istiyoruz. Bunun en önemli yolunun da spor turizminden geçtiğinin farkındayız. Biz Antalya’da Kasım-Nisan aylarında farklı organizasyonlarla pek çok turisti ağırlıyoruz.

Antalya, pek çok bisiklet gruplarını ağırlayan bir kent. Bu yüzden bu tür organizasyonların adımızı daha da duyurmak için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. İlimizin her noktasında küçüklü büyüklü organizasyonlar yapmaya, şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Uluslararası organizasyonlarla Antalya’mızın marka değerine katkı sunmaya, Antalya’mıza değer katmaya devam edeceğiz.”

Antalya’nın Turizm anlamında dünyanın en kaliteli en hizmet sunan şehri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Dün itibariyle 12 milyon 767 bin misafire ulaştık. İnşallah önümüzdeki yıl turizmde pik yılımız olan 2019’u geride bırakacağız. 8 ay olan turizm sezonumuzu böyle organizasyonlarla 12 aya çıkaracağız. spor turizmi de bunun olamazsa olmazlarından biri'' diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.