Vali Elban'dan Skal'ın dünya kongresine destek

Uluslararası Skal Kulübü’nün 2024 Dünya Kongresi’ni İzmir’e kazandıran Skal İzmir Kulübü yöneticileri İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'ı ziyaret etti. Skal yöneticileri, dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini Ekim ayında İzmir’de buluşturacak 83. Uluslararası Skal Dünya Kongresi için Vali Elban'dan destek istedi.

06/04/2024 13:14
Vali Elban'dan Skal'ın dünya kongresine destek

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Skal İzmir Başkanı Güner Güney, Skal İzmir Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Tercan, Aydın Tokbaş, Mine Güneş Kaya ile Skal İzmir önceki dönem başkanlarından ve dünya kongresi düzenleyicilerini temsil eden Berrin Uşkay'dan oluşan heyeti İzmir Valiliği'nde kabul etti. Ziyarette İzmir Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fahrettin Kerem Çevik de hazır bulundu.

83.Dünya Skal Kongresi’nin 17 yıl sonra üçüncü kez Türkiye’de, ilk kez İzmir’de yapılacağını belirten Skal İzmir Başkanı Güner Güney, kongrenin İzmir'in yanı sıra ülkemizin, bölgemizin tanıtımına ve turizmine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Güney, Kongrenin hak ettiği noktada olmayan İzmir turizmi için tarihi fırsat olduğunu dile getirdi.

16-21 Ekim 2024 tarihlerinde düzenlenecek kongreye ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını anlatan Güner Güney, kongrede dünya turizmine yön veren yaklaşık 600 karar verici turizm profesyonelini ağırlayacaklarını söyledi. Güney, "İzmir'in adının dünyanın dört bir yanında duyurulması için büyük önem arz eden kongremize desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Skal İzmir Kulübü yöneticilerinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirten İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, kongreyi İzmir'e kazandırmalarından dolayı teşekkür etti. "Turizm konusunu yapacak çok işimiz var" diyen Vali Elban, kongrenin Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile birlikte destekleneceğini söyledi. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.