Ünlü tur operatörü FTI iflas başvurusunda bulundu

Avrupa'nın üçüncü büyük tur operatörü olan FTI GROUP'un ana şirketi FTI Touristik GmbH, 3 Haziran 2024 Pazartesi günü Münih Yerel Mahkemesinde iflas davasının açılması için başvuruda bulunacak. İflas başvurusudan sadece tur operatörü markası FTI Touristik doğrudan etkileniyor. Ancak daha sonra diğer grup şirketleri için de ilgili başvurular yapılacak. Windrose Finest Travel GmbH, lüks markası WINDROSE ile faaliyetlerine devam edecek.

03/06/2024 13:24
Ünlü tur operatörü FTI iflas başvurusunda bulundu

Bağımsız şirketler Euvia GmbH ve onun seyahat alışveriş kanalı sonnenklar.TV'nin yanı sıra sonnenklar.TV Reisebüros, 5vorFlug Reisebüros ve Flugörse markalarıyla Touristik Vertriebsgesellschaft mbH'nin (TVG) franchise sistemi FTI GROUP'a ait değil.

Uzun ve karmaşık bir yatırımcı sürecinin ardından Nisan 2024'te bir yatırımcı konsorsiyumunun girişi açıklandı. Ancak o tarihten bu yana olumlu haberlere rağmen rezervasyon rakamları beklentilerin oldukça altında kaldı. Ayrıca çok sayıda tedarikçi peşin ödeme konusunda ısrar etti. Sonuç olarak, yatırımcı süreci kapanana kadar artık kapatılamayan likidite ihtiyacı arttı. Bu nedenle iflas başvurusu yasal nedenlerden dolayı gerekli hale gelmiştir.

FTI GROUP müşterileri için bilgiler

İflas sonuçlarından etkilenen yolcuların desteklenmesi artık FTI GROUP için en önemli önceliktir. www.fti-group.com/en/insolvency adresinde bir destek web sitesi ve +49 (0) 89 / 710 45 14 98 numaralı telefondan bir destek hattı halihazırda kurulmuştur. İlgili tüm bilgilere buradan ve Almanca ve Almanca olarak erişilebilir. Bireysel sorularınız için İngilizce konuşan irtibat kişileri mevcuttur. FTI GROUP, müşteri desteğine tam odaklanmanın yanı sıra, misafirlerini Alman Seyahat Güvenlik Fonu (DRSF) ile birlikte düzenli olarak bilgilendirecektir.

Halihazırda başlamış olan seyahatlerin planlandığı gibi tamamlanabilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Henüz başlamamış olan seyahatler, 4 Haziran 2024 Salı gününden itibaren muhtemelen artık mümkün olmayacak veya yalnızca kısmen mümkün olacaktır. Henüz atanmamış (geçici) iflas yöneticisi ile işbirliği içinde, etkilenen yolculara yönelik sürekli bilgi sağlamaya ve operasyonel uygulamaya yönelik bir konsept Önümüzdeki günlerde gerekli tedbirler geliştirilecek.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.