Ünlü otel zinciri Cizre ve Diyarbakır’dan çekildi

Türkiye’nin ünlü Otel zinciri Divan Grubu, 2017 ve 2019 yılından bu yana faaliyetini sürdürdüğü Cizre ve Diyarbakır’dan çekildi.

15/09/2023 14:02
Ünlü otel zinciri Cizre ve Diyarbakır’dan çekildi

Divan Grubu, 2017 ve 2019 yılından bu yana faaliyetini sürdürdüğü Cizre ve Diyarbakır’dan çekildi. Divan’ın yerini Cizre’de Dedeman, Diyarbakır’da ise, Mövenpick aldı.

Çermik Gazetesi'nden Ferit Aslan'ın haberine göre Şırnak’ın Cizre ilçesinde Koç topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Divan Grubu, 2014 yılında temelini attığı 5 yıldızlı Divan Cizre Otelini Aralık 2017 yılında açmıştı.

İnşaat maliyeti 18 Milyon Dolar olan otelin açılışına, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, veDivan Grubu CEO’su Richard Appelbaum katılmıştı.

Divan Cizre, bölgenin en büyük oteli konumundaydı

Bölgenin en büyük oteli olan Divan Cizre Oteli, Türkiye’den Irak’a giden tarihi İpek yolunun üzerinde bulunması nedeniyle yerli ve yabancı misafirler için önemli bir mekan oldu. Divan Grubunun, Cizre’den bu yılın başlarında işletmeci ve yatırımcı arasında yaşanan sorunların aşılamaması nedeniyle tabelasını indirdiği öğrenildi.

Divan’ın sessiz bir şekilde Cizre’den ayrılmasından sonra onun yerine yine Türkiye’nin başka bir ünlü Otel zinciri markası olan Dedeman aldı.

Diyarbakır'daki Divan otel Mövenpick oldu

Şırnak’ın Cizre ilçesinden sonra Diyarbakır’da da 22 Nisan 2019’da açılan Divan Oteli de yaklaşık 1.5 ay önce tabelasını indirdi. Diyarbakır’daki Divan’ın ayrılmasının yatırımcı ve işletmeci arasında yapılan sözleşmenin bitmesinden kaynaklandığı belirtildi. Diyarbakır’da da Divan’ın yerini uluslararası ünlü bir Otel zinciri olan Mövenpick aldı.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.