Ünlü otel markası Torun Center'a giriyor

Torunlar GYO, turizm yatırımlarını Embassy Suites by Hilton markası ile genişletiyor. Torunlar GYO, Torun Center projesine yönelik Hilton ile franchise anlaşması imzaladı. Embassy Suites by Hilton Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki ilk otelini de Torun Center’da açacak. Embassy Suites by Hilton, 2024 yaz aylarında Torun Center’da misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

25/07/2023 17:44
Ünlü otel markası Torun Center'a giriyor

Ünlü konaklama şirketi Hilton ve Torunlar GYO Türkiye’ye ilk kez giriş yapacak Embassy Suites by Hilton markası için franchise anlaşması imzaladı. Franchise anlaşması 25 Temmuz 2023’te Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Hilton Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent’ın katılımı ile Torun Center’da gerçekleştirildi. Süit otel konsepti ile en yüksek standartlarda konaklama deneyimi sunan Embassy Suites by Hilton, ağırlıklı olarak Amerika ve Kanada olmak üzere 260 otel ile faaliyet gösteriyor. Hilton; Torunlar GYO ile yaptığı anlaşma ile Embassy Suites by Hilton markasını Avrupa’ya da ilk kez taşıyor.

Embassy Suites by Hilton Torun Center’da; 33’sü stüdyo, 77 tanesi ise bir yatak odalı süit olmak üzere toplam 110 oda yer alacak. 1’i büyük toplam 3 toplantı odası bulunan otelde, restaurant ve 24 saat açık fitness center, spa gibi sosyal donatılar da yer alacak. Kişiye özel kahvaltı hizmeti sunulan otelde, akşam saatlerinde ise resepsiyon ikramları bulunacak.

Embassy Suites by Hilton, Torunlar GYO’nun yüzde 100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecek.

İmza töreninde konuşan Aziz Torun; “Hilton Mall of İstanbul’dan sonra Hilton ile Torun Center’da da iş birliği yapmaktan ve Hilton’un süit konaklama segmentinde dünya çapında standartları belirleyen Embassy Suites markasını Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’un her iki yakası için kolay ulaşım imkânı sunan, yerli ve yabancı birçok şirketin genel merkezinin bulunduğu Büyükdere Caddesi üzerinde, aynı zamanda da sosyal ve kültürel hayatın kesişim noktasında yer alan Torun Center’ın otel konsepti için Embassy Suites by Hilton ile en doğru tercihi yaptık. İstanbul ve boğaz manzarasına hâkim, şehrin en modern meydanı ile iç içe Embassy Suites by Hilton Torun Center’ın, uzun dönemli ve konforlu konaklama taleplerinin giderek arttığı bir dönemde, bu alandaki boşluğu en üst standartta karşılayacağına inanıyorum” dedi.

Aziz Torun yaptığı konuşmada, “Embassy Suites by Hilton, Torun Center, 2024 yılı yaz aylarında konuklarını ağırlamaya başlayacak” dedi. Torun; otelin üst katlarında yer alan ve büyüklükleri 1+1’den 4+1’e değişen residenceları da sonbahar itibarıyla satışa sunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Hilton Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı Simon Vincent yaptığı konuşmada ise, “Hilton 65 yıldır Türkiye’de, 100’ün üzerinde otel ile faaliyet gösteriyoruz. Türkiye Hilton’un dünyadaki dördüncü büyük pazarını oluşturuyor. Embassy Suites By Hilton markamız ile hem Türkiye hem de Avrupa’ya Torunlar GYO ile başarılı bir giriş yapmak istiyoruz. Torun Center, mevcut ofis, konut, perakende ve eğlence gibi özellikleri bünyesinde barındıran çok kıymetli bir proje. Embassy Suites by Hilton ile Torun Center, daha fazla çeşitlilik sunabilecek ve değerini daha da artacak” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.