Ünlü otel grubu Türkiye’deki büyüme planını 13 yeni otelle duyurdu

Marriott International, Türkiye’ye olan uzun vadeli taahhüdünü, imzaladığı 13 yeni anlaşma ile güçlendirdi. Türkiye’nin dört bir yanında toplamda 2 binden fazla yeni odanın şirketin portföyüne katılacağı anlaşmalar kapsamında Fairfield Inn by Marriott da ilk kez Türkiye pazarına giriş yapacak.

04/09/2023 22:48
Ünlü otel grubu Türkiye’deki büyüme planını 13 yeni otelle duyurdu

Marriott International’ın Türkiye’de halihazırda 21 marka çatısı altında 48 faal tesisi ve 8.000 odaya yakın bir portföyü bulunuyor. Marriott International Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Jerome Briet, “Dünyanın en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından biri olan Türkiye, şirketimize ülkenin birçok farklı pazarında ürün portföyümüzü çeşitlendirme fırsatları sunmaya devam ediyor. Bu anlaşmalar, otel ve franchise sahiplerinin Marriott International’a olan güvenini ve Türk pazarının etkileyici marka portföyümüze olan güçlü talebini göstermektedir” diye konuştu.

FAİRFİELD INN BY MARRİOTT MARKASININ TÜRKİYE’DEKİ İLK OTELİ OLACAK

Marriott International’ın imzaladığı anlaşmalar arasında yer alan 192 odalı Fairfield by Marriott Istanbul Yenibosna, Fairfield Inn by Marriott markasının Türkiye’deki ilk oteli olacak. Otel konfor ve tasarımı, çağdaş bir estetikle buluşturacak. Otel Yenibosna bölgesindeki karma kullanımlı bir projenin parçası olacak, projede aynı zamanda 90 odalı Residence Inn by Marriott Istanbul Yenibosna’da yer alacak. Her iki tesisin de 2025 yılında açılması öngörülüyor.

ÜLKENİN UZUN SÜRELİ KONAKLAMA TALEBİNİ KARŞILAYACAK

Residence Inn by Marriott markasının ülkedeki uzun dönemli konaklama talebine cevap vermeye devam etmesi bekleniyor. Şirket 450 bin metrekarelik karma kullanımlı dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul’un içinde yer alan Residence Inn by Marriott Istanbul Piyalepasa için de imza attı. Aynı projenin içinde Courtyard by Marriott Istanbul Piyalepasa da yer alacak. İki otelde toplamda 329 oda kapasitesi söz konusu ve 2026’da hizmete açılması planlanıyor.

İSTANBUL’DAKİ YOĞUN UZUN DÖNEM KONAKLAMA TALEBİNE YÖNELİK 2 ANLAŞMA İMZALADI

Marriott Executive Apartments Istanbul Fulya ile Türkiye’deki ilk lüks daire konseptli uzun dönem konaklama tesisini açan Marriott International, İstanbul’daki yoğun uzun dönem talebine yönelik 2 yeni anlaşma daha imzaladı. Marriott Executive Apartments Vadistanbul, 202 ünitesiyle hizmete girecek. Karma kullanımlı Tema İstanbul projesinin bir parçası olacak bir diğer tesis Marriott Executive Apartments Istanbul Tema’nın ise 208 ünitesi olacak. Her iki tesisin de 2024 yılında açılması planlanıyor.

PROJELER ARASINDA UŞAK DA BULUNUYOR

Şirketin Türkiye büyüme planları arasında İstanbul Marriott Hotel Pendik projesi de yer alıyor. Otel, mevcut bir tesisin yenilenmesiyle ana marka Marriott Hotels & Resorts çatısı altında kısa bir süre önce açıldı. Şirketin ülke genelindeki en büyük marka portföyünü oluşturan Sheraton Hotels & Resorts markası yeni imzalanan Sheraton Hotel & Thermal Spa Uşak anlaşmasıyla daha da büyüyecek. 2024 yılında açılması öngörülen otel ayrıca şirketin Uşak’taki ilk projesi olacak.

MOXY İZMİR TURAN, İZMİR’E EĞLENCELİ, CESUR VE CANLI OTEL DENEYİMİNİ GETİRECEK

Marriott International, Türkiye genelindeki Delta Hotels by Marriott, Aloft Hotels ve Moxy Hotels projelerini de duyurdu. 78 odalı Delta Hotels by Marriott Istanbul Karakoy ile Delta Hotels by Marriott, misafirlerine Karaköy’de kusursuz bir konaklama deneyimi sunacak. 2024 yılında açılması planlanan 100 odalı Aloft Istanbul Karakoy ülkedeki ikinci aloft olacak. Moxy Izmir Turan ise İzmir’e Moxy’nin eğlenceli, cesur ve canlı otel deneyimini getirecek, otelin 2025 yılında açılması planlanıyor

KOLEKSİYON MARKALARI AUTOGRAPH COLLECTİON VE TRİBUTE PORTFOLİO’NUN YENİ PROJELERİ

Şirket, Türkiye’deki Autograph Collection ve Tribute Portfolio markalı tesis sayısını artırmak için yeni anlaşmalara imza attı. Bu yılın sonuna kadar açılması planlanan Taksim Meydanı’ndaki Tribute Portfolio, büyüleyici tasarımı ve canlı sosyal mekanlarıyla 61 odada hizmet verecek. 2024 yılında açılması planlanan Kapadokya’daki Autograph Collection Hotel, 153 odası ile bağımsız oteller koleksiyonuna katılacak.

AÇILIŞLAR 2023 VE 2026 YILLARI ARASINDA

Türkiye şu anda Marriott International’ın 21 markasına ev sahipliği yapıyor ve markalardan her biri farklı deneyimler sunuyor. Türkiye’deki mevcut markalar arasında lüks segmentte St. Regis Hotels & Resorts, The Ritz-Carlton, W Hotels, The Luxury Collection, EDITION ve JW Marriott; premium segmentte Marriott Hotels, Sheraton, Renaissance Hotels, Le Meridien, Westin Hotels, Tribute Portfolio, Autograph Collection, Delta Hotels by Marriott, Marriott Executive Apartments ve Design Hotels; odaklı hizmet segmentinde ise Courtyard by Marriott, Four Points by Sheraton, Aloft Hotels, Residence Inn by Marriott ve AC Hotels by Marriott bulunuyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.