Uluslararası seyahatlerde pandemi öncesine dönüş sinyali

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) verileri uluslararası seyahatlerde pandemi öncesine dönüşün başladığını ortaya koydu. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) 2023 Mart-Eylül rezervasyon verileri belli oldu. IATA verilerine göre seyahatler 2022 yılına göre, yüzde 35 yukarıda.

23/05/2023 11:54
Uluslararası seyahatlerde pandemi öncesine dönüş sinyali

11 ülkede 4 bin 700 seyahat severi kapsayan ankete katılan gezginlerin yüzde 79'u, Haziran-Ağustos 2023 döneminde bir seyahat planladıklarını söyledi. Yüzde 80'i pandemi sonrası sorunların çözüldüğünü, sorunsuz seyahat beklediklerini söyledi .

İleriye yönelik rezervasyon verileri, en büyük büyümenin yüzde 134,7 ile Asya Pasifik bölgesinde, yüzde 42,9 ile Orta Doğu'da, yüzde 39,9 ile Avrupa'da beklendiğini gösteriyor. Bu bölgeleri sırasıyla Afrika, Latin Amerika ve Kuzey Amerika takip ediyor.

“Bu yıl, seyahat sezonu için beklentiler yüksek"

IATA'nın Operasyonlar, Emniyet ve Güvenlikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Careen, şunları söyledi: “Bu yıl, seyahat sezonu için beklentiler yüksek. Birçoğu için bu, pandemi sonrası ilk seyahat deneyimleri olacak.

Bazı aksamalar beklenebilir, ancak 2022'de bazı önemli merkez havalimanlarında karşılaşılan hızlanma sorunlarının çözüleceğine dair net bir beklenti var. Havayolları, güçlü talebi karşılamak için havalimanları, sınır kontrolü, yer hizmet sağlayıcıları ve hava seyrüsefer hizmet sağlayıcılarının beyan ettiği kapasiteye dayalı tarifeler planlıyor”.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.