Ülkay Atmaca: Son yılların en iyi sezonunu yaşıyoruz

Turizmciler bu sene yoğun ve verimli geçen sezondan memnun. Antalya’nın turizm markası Belek’de yer alan otellerin dolulukları sevindiriyor. Bölgede yer alan Inn Vista Hotels Belek'in Genel Müdürü Ülkay Atmaca, sezonu değerlendirdi.

20/08/2018 19:53
Ülkay Atmaca: Son yılların en iyi sezonunu yaşıyoruz

Halil Öncü

Bu sene verilerin çok iyi gittiğini dile getiren Ülkay Atmaca, “2014’ün sayılarını yakaladık. Hatta 2014 sayılarını da geçecek gibi görünüyoruz. Bu hafta bayram. Bayramdan sonra artık yavaş yavaş okullarda açılmaya başlayacağı için, özellikle çocuklu aileler dönmeye başlar. Bu anlamda sezon da yavaşlar. 3 yıl önce sizinle yaptığım bir röportajda, 'Hayatımda hiç bu kadar kötü bir sezon yaşamamıştım' demiştim.

Bugün de tam tersini söylüyorum. Son yılların en hareketli, en keyifli, rekabet koşulları zor olsa da en güzel sezonlarından birini yaşıyoruz. Bizim otelimiz temalı parka yakın O nedenle, Ortadoğu’dan ciddi rezervasyonlar alıyoruz. Özellikle Booking’den. Rus pazarı ve özellikle BDT Pazarı çok iyi gidiyor. Şu an 27 ülkeden misafir ağırlıyoruz” dedi.

Geçen yılın yaklaşık % 30 üzerindeyiz

İnn Vista Hotels Belek olarak geçen yılın yaklaşık % 30 üzerinde olduklarını söyleyen Ülkay Atmaca, “İnn Vista Hotels Belek olarak geçen yılın yaklaşık % 30 üzerindeyiz. Antalya Havalimanı'na gelen yolcu sayısındaki artış, aynı oranda bize de yansıyor. Belek'te hemen hemen tüm tesislerin dolu olduğunu biliyorum.

Bayramla ilgili çok ciddi programlar hazırlandı. Kurban Bayramı özellikle Belek’te çok iyi geçecek. Kış sezonu ile ilgili hazırlarımız da başladı. Bölgemizde yeni futbol sahası yatırımları var. Golf sahaları ile ilgili bütün hazırlıklar bitti. Umuyorum bu kış, daha çok futbol takımı, daha fazla spor kulübü, daha fazla golfçü ve beraberinde çok daha fazla turist gelecek” diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.